Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

AMD siber saldırı kaynaklı veri hırsızlığı iddialarını araştırıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » AMD siber saldırı kaynaklı veri hırsızlığı iddialarını araştırıyor
AMD siber saldırı kaynaklı veri hırsızlığı iddialarını araştırıyor

AMD, siber saldırıya uğramış olma ihtimalini araştırıyor. BleepingComputer‘ın haberine göre, “IntelBroker” takma adıyla bilinen bir tehdit aktörü, bu ay AMD.com’dan elde edildiğini iddia ettiği verileri satmaya çalışıyor. Şirket, bu olası veri hırsızlığına ilişkin soruşturma başlattığını doğruladı. IntelBroker, satışa sunduğu verilerin gelecek ürünler, çalışan veritabanları ve müşteri veritabanlarını içerdiğini iddia ediyor.

AMD’ye yönelik siber saldırı ve veri güvenliği

AMD, BleepingComputer, PCMag ve Bloomberg‘e verdiği bir açıklamada, “Bir siber suç örgütünün çalınmış AMD verilerine sahip olduğunu iddia ettiğinin farkındayız,” dedi. Şirket, bu iddiayı ve verilerin önemini araştırmak için kolluk kuvvetleri ve üçüncü parti bir sunucu barındırma iş ortağı ile yakından çalıştıklarını belirtti.

IntelBroker geçmişte Europol, The Home Depot ve DC Health Link’ten çalındığını iddia ettiği verileri satmaya çalışmıştı. Bu olaylar, IntelBroker’ın ciddi bir tehdit oluşturduğunu gösteriyor. Özellikle, AMD’nin 2022 yılında RansomHouse adlı bir hacking grubunun 450GB veri çaldığı iddialarını soruşturduğunu doğrulaması, şirketin veri güvenliği konusunda yaşadığı zorlukları gözler önüne seriyor.

Sonuç olarak, AMD’nin bu tür siber tehditlerle mücadele etmek için atacağı adımlar merakla bekleniyor. Veri güvenliği, teknoloji dünyasında her geçen gün daha da önemli bir konu haline geliyor ve büyük şirketlerin bu tür tehditlere karşı alacakları önlemler, sektör genelinde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

AMD siber saldırı kaynaklı veri hırsızlığı iddialarını araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi 14 Ultra kamera kit hediyesiyle Türkiye’de ön satışta Galaxy Z Flip 6 Exynos 2400 ve 12 GB RAM ile gelecek Apple AB tarafından Dijital Pazarlar Yasası’nın ihlaliyle suçlandı Yandex Maps API Türkiye’de kullanıma sunuldu Threads, NBA skorları İle canlı maç sonuçları sunacak iMessage iOS 18 ile uydu mesajlaşma desteğine kavuşuyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır