Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android 15 ile daha hızlı ekran yakınlaştırma özelliği geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Android 15 ile daha hızlı ekran yakınlaştırma özelliği geliyor
Android 15 ile daha hızlı ekran yakınlaştırma özelliği geliyor

Android işletim sisteminin gelecek sürümü Android 15, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeniliklerle dolu olacak gibi görünüyor. Android Authority’den Mishaal Rahman gibi bilinen yakından ilgili kaynakların keşfettiği yeni özellikler, bu güncellemeyle mobil teknolojideki ilerlemeleri gözler önüne seriyor.

Bu yeniliklerden biri, “iki parmakla çift dokunma” ekran yakınlaştırma kısayolu. Bu, Android 15 Beta 1.2 güncellemesi içinde bulunan dördüncü bir ekran yakınlaştırma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların ekranın belirli bir kısmını hızlıca yakınlaştırabilmelerini sağlayan bu özellik, basit gibi görünse de büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Android 15 ile daha gelişmiş erişilebilirlik

Mevcut yakınlaştırma kısayolları, kullanım açısından bazı zorluklara sahip. Örneğin, ekran üzerindeki bir düğmeye uzun süre basılı tutmak gerekiyor; bu yöntem, parmağın ekranı kapatması nedeniyle sadece merkezi yakınlaştırıyor. İkinci bir yöntem olarak her iki ses düğmesine basılı tutmak gerekiyor ki bu da aktifleşmesi için zaman alıyor. Üçüncü yöntem, belki de en iyi olanı, telefon ekranına üç kez dokunmak; bu, belirli bir alana yakınlaştırma yapılmasını sağlıyor, ancak bu işlem cihazın yavaşlamasına neden olabiliyor.

Yeni çift dokunma yöntemi, performans düşüşü konusunda herhangi bir uyarı içermiyor, bu da yakınlaştırmanın neredeyse anında gerçekleştiğini gösteriyor. Böylece kullanıcılar, yazılımın nereye odaklanacağını kontrol edebilir ve herhangi bir yavaşlama yaşamadan istedikleri yere yakınlaştırma yapabilirler.

Rahman ve ekibi, bu özelliği test ettikleri süre boyunca, yakınlaştırma esnasında bir gecikme fark ettiler. Bu durum, güncellemenin henüz tamamlanmamış olmasına bağlanabilir ancak bu yavaşlama, aracın bir parçası olabilir ve yazılımın kaçınılmaz bir yönü olabilir.

Android 15 ile birlikte gelen yeni erişilebilirlik özelliklerinden çift dokunma, daha istikrarlı bir versiyonunun geniş çapta kullanılabilir olması biraz zaman alabilir. Bildiğimiz kadarıyla, bu özellik şu anda çalışmıyor; Rahman ve ekibi, seçeneği manuel olarak değiştirerek bu güncellemeyi görebildiler.

Android 15, “kullanılmayan bildirim kanallarını” gizleme yeteneği gibi birkaç yeni özellik üzerinde çalışıyor, bu da insanların uyarıları yönetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, normalde desteklemeyen uygulamalar için zorunlu karanlık modu etkinleştirme özelliği de geliyor. Bu yenilikler, Android işletim sisteminin kullanıcı dostu ve erişilebilirliği artıran bir platform olarak evrimini sürdürdüğünü gösteriyor.

Android 15 ile daha hızlı ekran yakınlaştırma özelliği geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TCL Electronics en yeni ürünlerini İstanbul’da tanıttı OnePlus yeni telefonları için dört yıl pil sağlığı sözü veriyor OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak Instagram Arkadaşlar için Yeni Video Öneri Özelliği Geliştiriyor AnyMP4 iPhone Transfer Pro – 1 Yıl Ücretsiz Lisans Key IObit Software Updater PRO 6 Key – Ücretsiz Lisans 2024

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır