Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması çıkarıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması çıkarıyor
Apple iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması çıkarıyor

Apple, iPadOS 18 ile birlikte iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması sunacak. Uzun süredir beklenen uygulamanın duyurusu WWDC 2024’ün açılış konuşmasında yapıldı.

Görünüşte uygulama, iOS’tan aşina olabileceğiniz hesap makinesine çok benziyor. Ancak aynı zamanda Apple Pencil’ı da destekliyor; bu, matematik problemlerini yazabileceğiniz ve Apple’ın Math Notes adını verdiği bir özellik sayesinde uygulamanın bunları çözeceği anlamına geliyor.

iPad’e Hesap Makinesi’nin gelişi bir sürpriz değil. Çünkü bu yılın başlarında uygulamanın Apple’ın tabletlerine geleceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Ancak uygulamanın nihayet yolda olması güzel. Özellikle de Apple’ın iki yıl önce iPadOS 16 ile birlikte iPad’e Hava Durumu uygulaması eklemesinden sonra gözler Hesap Makinesi’ne çevrilmişti.

Apple iPad ile el yazısının okunmasını kolaylaştıracak

iPadOS 18 ayrıca, iOS 18’in içerdiği bazı kişiselleştirme güncellemelerinin yanı sıra, el yazınızın okunmasını kolaylaştıran Smart Script adlı bir özelliği de içeriyor.

Apple iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması çıkarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 resmi kılıflarıyla görüldü ZTE Axon 60 Ultra tanıtıldı, işte özellikleri Xiaomi 15 özellikleri sızdırıldı Windows 11 Copilot güncellemelerinde duraklatma YouTube Kanal İsimleri 2024 – Güncel, Farklı ve Etkileyici Kanal İsimleri! Gmail Android uygulaması için yeni Hızlı Yanıt özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır