Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple iPhone 15 için beş yıl yazılım güncellemesi sözü veriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple iPhone 15 için beş yıl yazılım güncellemesi sözü veriyor
Apple iPhone 15 için beş yıl yazılım güncellemesi sözü veriyor

Apple iPhone’lar için yazılım desteği süresini uzun tutsa da, hiçbir zaman resmi olarak belirli bir yıl sayısı sözü vermiyor. Android tarafında ise her üretici yazılım desteği sunacakları yıl sayısını açıkça belirtiyor. Google ve Samsung’un amiral gemisi telefonları için yedi yıl güncelleme sözü vermesi, bu yaklaşımın en net örneği olarak gösterilebilir. Ancak İngiltere’de bir yasal zorunluluk nedeniyle Apple da en azından iPhone 15 serisi için bu durumu değiştirdi.

Şirket, İngiltere’deki yeni düzenlemeler nedeniyle iPhone 15 ailesi, özellikle de iPhone 15 Pro Max minimum destek penceresini duyurmak zorunda kaldı ve beş yılda karar kıldı. Bu açıkça ana rakiplerinden iki yıl daha az olsa da, Apple’ın en az beş yıl güncelleme sözünü verdiğini vurgulamak gerekiyor.

apple iphone 15

Hiçbir şey şirketin geçmişte olduğu gibi beş yılın çok ötesine geçmesini engelleyemez. Bu yüzden şunun altını çizmekte fayda var: Söz konusu açıklama Apple’ın beş yıl sonra desteği sonlandıracağını söylemiyor, bunun yerine minimum miktarın bu olduğunu söylüyor.

Apple iPhone 15 serisi için verdiği taahhütle Android pazarını hareketlendirebilir

Apple’dan ilk defa bu konuda resmi bir açıklama gelmesi dikkat çekiyor. Bu açıklama Android üreticilerininki gibi olmasa da, kaynağın Apple olması nedeniyle önem taşıyor. Apple’ın iPhone’lar için bir destek süresi vermesinin Android tarafını da hareketlendireceği söylenebilir. Şirketin iPhone 16 serisi için de benzer bir yaklaşımı sürdürmesi bekleniyor.

Apple iPhone 15 için beş yıl yazılım güncellemesi sözü veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Huawei, Çin AI çip pazarında Nvidia’ya karşı güçleniyor iPhone 16 Pro mavi yerine roze titanyum renkle gelecek Red Magic 9S Pro ve 9S Pro+ tanıtıldı, işte özellikleri Türkiye 2026’da 5.5G’ye geçiyor Çikolatalı Çubuk Dondurma Tarifi –  Kolay Yemek Tarifleri iOS 18 Fotoğraflar uygulaması yenilikleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır