Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple OpenAI iş birliğiyle ChatGPT’yi Siri’ye getiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple OpenAI iş birliğiyle ChatGPT’yi Siri’ye getiriyor
Apple OpenAI iş birliğiyle ChatGPT’yi Siri’ye getiriyor

Apple, WWDC 2024 açılış konuşmasında, ChatGPT’yi Siri’ye eklemek için OpenAI ile ortaklık kurduğunu duyurdu. ChatGPT, bu yılın ilerleyen dönemlerinde iOS 18 ve macOS Sequoia’da hesap olmadan ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Apple, kullanıcı sorgularının kaydının tutulmayacağının da altını çizdi.

Popüler sohbet robotu aynı zamanda Apple’ın sistem genelindeki yazma araçlarına da entegre edilecek. Ayrıca ücretli ChatGPT aboneleri, Apple’ın işletim sistemlerindeki OpenAI’nin premium özelliklerine erişmek için hesaplarını bağlayabilecek.

Uzun zamandır beklenen ortaklık, Apple’ın diğer büyük teknoloji şirketlerine rakip olan yapay zeka özelliklerini entegre etmeye çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Apple, yapay zeka teknolojilerini işletim sistemlerine dahil etmek için hem Google hem de OpenAI ile görüşmelerde bulunuyordu. Sonuçta anlaşmanın yapıldığı taraf OpenAI oldu.

Apple OpenAI iş birliğinde GPT-4o’yu kullanacak

OpenAI’nin, Her filmindeki Scarlett Johansson’a tuhaf bir şekilde benzediği için eleştirilen bir ses asistanını içeren GPT-4o’nun yakın zamanda piyasaya sürülmesinin, OpenAI teknolojisinin Siri’yi nasıl geliştirebileceğini göstermeyi amaçladığı yönünde spekülasyonlar vardı. Bugün Apple, iOS 18 ve macOS Sequoia’nın bu yılın sonlarında kullanıma sunulmasıyla birlikte GPT-4o’nun Apple cihazlarında ChatGPT’yi destekleyen model olacağını doğruladı.

Apple, OpenAI’la ortaklığının yanı sıra, Apple Intelligence adını verdiği yeni yapay zeka özelliklerini de duyurdu.

Apple OpenAI iş birliğiyle ChatGPT’yi Siri’ye getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tecno Pova 6 ve Pova 6 Neo tanıtıldı, işte özellikleri Galaxy S24 Ultra ve Galaxy S24+ karşılaştırması Threads otomatik arşivleme özelliğini test ediyor Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor Amazon Prime Video Yakuza uyarlamasının yayın tarihini açıkladı Asus ROG Ally X’in tüm özellikleri resmi tanıtımdan önce sızdı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır