Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple, WWDC 2024’te yeni Siri’yi tanıtacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple, WWDC 2024’te yeni Siri’yi tanıtacak
Apple, WWDC 2024’te yeni Siri’yi tanıtacak

Apple, haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2024) Siri’nin büyük bir güncellemesini duyurmaya hazırlanıyor. Yeni Siri, yapay zekâ teknolojisiyle desteklenecek ve bu sayede daha fazla konuşma kabiliyetine sahip olacak. Bu yenilik, Siri’nin anlama kapasitesini ve kullanıcı isteklerine verdiği yanıtları önemli ölçüde artıracak.

Yeni Siri’nin, özellikle zamanlayıcı ayarlama, hatırlatıcı oluşturma gibi görevleri daha iyi yapabilmesi hedefleniyor. Apple, gelecek güncellemeyle Siri’nin sadece basit soru-cevap mekanizmasının ötesine geçmesini ve daha zengin bir etkileşim sunmasını amaçlıyor. Yapay zekânın getireceği bu dönüşümle birlikte, Siri’nin konuşmaları daha akıcı ve bağlamsal olacak.

Siri yapay zekâ sayesinde kullanıcının niyetini daha iyi anlayacak

Geleneksel Siri sistemi genellikle tek seferlik sorular için tasarlanmışken, yeni sistem kullanıcı niyetini daha iyi anlayacak ve daha makul yanıtlar verecek. Bu sayede, kullanıcılarla daha doğal bir diyalog kurulabilecek. Apple’ın bu adımı, teknolojik asistanlar arasında daha rekabetçi bir konum elde etmesini sağlayacak.

Öte yandan yeni Siri, gelen metin mesajlarını ve bildirimleri özetleme yeteneğine de sahip olacak. Apple, bu özelliklerle gizliliğe daha fazla önem verdiğini ve rakiplerine göre daha güvenli bir alternatif sunduğunu iddia ediyor. Çoğu işlemi cihaz içinde gerçekleştirerek, kullanıcı verilerinin buluta aktarılmasını minimuma indirecek.

Ancak cihaz içi sistemlerin sınırları ve kısıtlamaları henüz net değil. Apple’ın tüm cihazlarının, özellikle de yeni nesil iPhone ve iPad modellerinin bu büyük dil modellerini çalıştırabilecek güce sahip olup olmadığı sorusu gündemde. Eğer yeni Siri yalnızca güçlü çiplere sahip cihazlarda çalışacaksa, bu durum HomePod veya Apple Watch gibi ürünleri nasıl etkileyecek?

Apple, hibrit bir yaklaşım benimseyeceğini ve AI sunucu kapasitesini genişletmek için kendi Apple Silicon çiplerini veri merkezlerine yerleştirmeye başladığını belirtti. Ayrıca, bazı özellikler için Google’ın Gemini yapay zekâ sistemi ile lisans anlaşmaları yapmak üzere görüşmeler yürütüldüğü de bildirildi.

iOS 18 ile birlikte gelecek olan yeni Siri, sisteme entegre edilecek yeni yapay zeka destekli özelliklerden yalnızca biri olacak. Apple, WWDC’de iOS 18 ve diğer işletim sistemlerine yönelik güncellemeleri de duyuracak. İşletim sistemine eklenen bu yeni özellikler, ana ekran güncellemeleri, tasarım değişiklikleri ve birçok temel uygulamada yeni işlevler içerecek.

Apple, WWDC 2024’te yeni Siri’yi tanıtacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya’dan Apple ve Google’a üçüncü taraf uygulama mağazaları zorunluluğu Motorola Moto X50 Ultra güçlü yapay zeka özellikleriyle gelecek Galaxy M15 özellikleri ve Türkiye fiyatı Nothing yeni bir ürün duyurmaya hazırlanıyor Google Çeviri artık 110 dili daha destekliyor Realme GT Neo 6 tanıtıldı, işte özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır