Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple’dan, iOS 17.5’in yol açtığı, eski fotoğrafları geri getiren hata ile ilgili açıklama

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple’dan, iOS 17.5’in yol açtığı, eski fotoğrafları geri getiren hata ile ilgili açıklama
Apple’dan, iOS 17.5’in yol açtığı, eski fotoğrafları geri getiren hata ile ilgili açıklama

Apple, kısa bir süre önce iOS 17.5 güncellemesi ile ortaya çıkan ve eski fotoğrafların geri gelmesine neden olan hataya dair açıklama yaptı. Şirket, bu hatanın arkasında iCloud’un olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde iOS 17.5.1 güncellemesi ile bu hatayı düzelten Apple, kullanıcılara önemli bilgiler verdi. Güncellemenin, veri tabanı bozulması nedeniyle silinmiş fotoğrafların arşivde yeniden görünmesine neden olan nadir bir sorunu giderdiği ifade edildi.

iOS 17.5 güncellemesi sonrası, yıllar önce silinmiş bazı fotoğrafların cihazlara geri gelmeye başladığı görüldü. Bazı kullanıcılar, 2021 yılından bile silinmiş fotoğrafların galerilerinde yeniden belirdiğini fark etti. Bu durum, kullanıcılar arasında büyük bir kafa karışıklığına ve endişeye yol açtı.

Bazı kullanıcılar, iOS 17.5 güncellemesi sonrası sıfırlayıp sattıkları iPad’lerde eski fotoğrafların geri geldiğini belirtti. Apple, bu olayın tam olarak doğru olmadığını ve muhtemelen cihazların tam olarak sıfırlanmadan satıldığını ifade etti.

Şirket, sorunun iCloud Fotoğraflar ile ilgili olmadığını ve yerleşik cihazlardan kaynaklandığını açıkladı. Şirket, bu durumun çok az sayıda kullanıcıyı etkilediğini ve veri tabanı bozulmasından kaynaklandığını belirtti.

Öte yandan Apple, silinen fotoğraflara erişimlerinin olmadığını ve fotoğrafların cihazın kendi hafızasından geri geldiğini vurguladı. Geri gelen fotoğrafların çok eski olmasının nedenini ise, bozuk verilerin yerel bir yedeklemeyi geri yüklerken veya aygıttan aygıta aktarım sırasında geçmiş olabileceğini belirtti.

Apple’dan, iOS 17.5’in yol açtığı, eski fotoğrafları geri getiren hata ile ilgili açıklama - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Telegram WhatsApp’a karşı bir cephe daha açıyor X canlı yayın hizmetini Premium’a taşıyor Nothing Ear ve Ear (a) tanıtıldı, işte özellikleri Windows 11’den Android telefonlarla daha iyi entegrasyon YouTube Music Android için mırıldanarak arama özelliği Android 15 beta 3 ile birlikte gelen başlıca yenilikler detaylanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır