Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Copilot AI, Windows 11 ile Android’e bağlamaya yardım edecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Copilot AI, Windows 11 ile Android’e bağlamaya yardım edecek
Copilot AI, Windows 11 ile Android’e bağlamaya yardım edecek

Windows 11’in yapay zeka yardımcısı Copilot, kullanıcıların Android akıllı telefonları üzerinden metin mesajlarıyla etkileşim kurmasına olanak tanıyan yeni bir eklenti ile güncellendi. Bu eklenti, özellikle Windows 11 PC’niz ile mobil cihazınız arasında sorunsuz bir bağlantı kurmayı hedefliyor. Yapay zeka destekli bu yeni özellik, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırmayı vaat ediyor.

Windows 11 ve Android entegrasyonunda yeni bir adım

Copilot’un ‘Telefon’ eklentisi, kullanıcıların Windows 11 PC’leri üzerinden Android cihazlarını yönetmelerini kolaylaştırıyor. Bu eklenti, Phone Link uygulaması ile entegre şekilde çalışmakta ve cihazlar arası veri akışını sağlamaktadır. Kullanıcılar, bu sayede PC üzerinden doğrudan mesaj gönderip alabilmekte ve iletişim bilgilerine erişebilmektedir.

Eklentinin kullanımı için öncelikle Phone Link uygulamasının aktif olması gerekmektedir. Eklenti yüklendiğinde, kullanıcılar Android cihazlarındaki metin mesajlarını okuyabilir ve yeni mesajlar gönderebilir. Ayrıca, iletişim bilgilerine hızlıca ulaşabilir ve bu bilgileri kullanarak iletişim kurabilirler.

Ancak, Windows Latest‘in belirttiğine göre eklenti henüz tam olarak işlevsel değil. Microsoft, bu sorunları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin, bir telefon görüşmesi başlatma girişiminde bulunulduğunda eklenti bu işlevi desteklemese de doğru iletişim bilgilerini sağlamayı başarıyor.

Bu basit görünen işlevsellikle Google’ın Gemini AI uygulamasına rakip olması beklenmiyor. Zira Gemini, bilgisayarınızda Android cihazınızı yönetmek için daha geniş bir kapsam sunarken, Copilot daha çok belirli görevler üzerine odaklanıyor.

Microsoft, Copilot’un gelecekte Android telefonlar ve Windows 11 PC’ler arasında daha gelişmiş işlevler sunacağını ima etti. Yapay zeka, telefonunuzdaki metin mesajlarından önemli bilgileri (örneğin bir yemek rezervasyonu saatini) çıkarabilecek.

Şu an için yalnızca Android kullanıcıları için sunulan Telefon eklentisi, ilerleyen zamanlarda iOS için de sunulabilir. Microsoft’un iPhone kullanıcılarını bu tür yapay zeka özelliklerinden mahrum bırakmayacağı düşünülüyor. Böylece, her iki platform kullanıcıları da Copilot’un sunduğu avantajlardan faydalanabilecek.

Copilot AI, Windows 11 ile Android’e bağlamaya yardım edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone 11 Hepsiburada’da, kısa süreliğine dikkat çeken bir fiyatla HMD View özellikleri ve görselleri sızdırıldı Apple HomePod ve HomePod Mini Türkiye’de satışta Apple Intelligence: Eski cihazlar neden desteklemiyor? Yeni Nokia 3210 (2024) 4G ilk satışında tükendi OnePlus Nord 4 görselleri şık metal tasarımı gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır