Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Financial Times yeni yapay zeka chatbot’u Ask FT’yi tanıttı

Ana Sayfa » Teknoloji » Financial Times yeni yapay zeka chatbot’u Ask FT’yi tanıttı
Financial Times yeni yapay zeka chatbot’u Ask FT’yi tanıttı

Financial Times (FT), abonelerinin çeşitli sorularına doğal dilde yanıtlar sunan yapay zekâ tabanlı yeni bir sohbet robotu, Ask FT’yi kullanıma sundu. Bu yenilik, kullanıcıların FT’nin onlarca yıllık yayınlanmış bilgilerinden türetilmiş yanıtları alabilecekleri anlamına geliyor. Örneğin, Microsoft’un yapay zeka ürünlerini kimin yönettiği gibi güncel sorulara, FT’nin arşivinden çektiği bilgilere dayanarak yanıt verilebiliyor.

Yapay zekâ ile bilgiye hızlı erişim

Ask FT; ChatGPT, Copilot veya Gemini gibi genel yapay zeka botlarına benzer şekilde, kullanıcılardan gelen her türlü soruya doğal dilde, küratörlüğü yapılmış yanıtlar sunuyor. Ancak Ask FT’nin yanıtları, açıklanması zor olan veya devam eden hukuki işlemlere konu olan kaynaklar yerine, FT’nin onlarca yıllık yayın arşivinden geliyor. Bu, FT’nin yapay zeka sohbet robotunun, kullanıcılara sadece doğrulanmış ve güvenilir bilgiler sunmasını sağlıyor.

Özellikle, Microsoft’un yapay zeka ürünlerini kimin yönettiğine dair sorulara güncel ve referanslı yanıtlar verme yeteneği, Ask FT’nin ne kadar güncel ve doğru bilgi sağlayabildiğinin bir göstergesi sayılabilir. Microsoft AI’ın başında, Microsoft’un kişisel tüketici kullanımı için genel yapay zeka geliştirmeye odaklanmasını genişletmek üzere Inflection AI’dan getirilen Mustafa Suleyman bulunuyor. Suleyman, doğrudan Satya Nadella’ya raporlama yaparak, Microsoft’un tüketiciye yönelik yapay zeka ürünleri ve bölümünü yönetiyor.

Ask FT, sadece FT Profesyonel paket abonelerine sunulan bir hizmet olup, iş profesyonelleri ve kurumlar için tasarlanmış. Şu anda Anthropic tarafından geliştirilen büyük dil modeli Claude tarafından desteklenen Ask FT, kullanıcıların güncel olaylar ve geniş kapsamlı sorular hakkında bilgi edinmesine olanak tanıyor. FT’nin arşivlerinden uygun bilgileri özetleyerek ve alıntılarla birlikte sunarak, kullanıcıların bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

FT’nin ürün müdürü Lindsey Jayne ile yapılan röportajda, bu girişimin, FT’nin her zaman yenilikçi olma ve teknolojiyle uyum sağlama çabasının bir parçası olduğu belirtiliyor. Jayne, FT’nin 135 yıllık bir kurum olarak, teknolojik yeniliklere akıllıca yaklaşmanın ve sadece yenilikçilik trenine atlamamanın önemini vurguluyor. Ask FT, FT’nin sürekli evrimleşen ve bu yeni dönemlerle uyum sağlayan bir kurum olduğunun bir kanıtı olarak ortaya çıkıyor.

Financial Times yeni yapay zeka chatbot’u Ask FT’yi tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ashampoo Snap 15 – Ücretsiz Tam Sürüm Lisans Telegram Copilot Botu: Microsoft’tan yeni yardımcı hizmet Yarı çerçeve film kamerası ile yeni bir deneyim Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak Galaxy AI Z Fold 6 ve Z Flip 6’da kullanıcıları karşılayacak Poco F3 Xiaomi’den HyperOS güncellemesiyle can suyu buldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır