Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Galaxy A51, A41 ve M01 için güncelleme desteği bitti

Ana Sayfa » Teknoloji » Galaxy A51, A41 ve M01 için güncelleme desteği bitti
Galaxy A51, A41 ve M01 için güncelleme desteği bitti

Samsung’un Galaxy A51 5G, Galaxy A41 ve Galaxy M01 modelleri için güncelleme desteğinin sonlandı. Bu karar, Galaxy A51 5G’nin 4G versiyonu da dahil olmak üzere, söz konusu modellerin artık herhangi bir yazılım güncellemesi almayacakları anlamına geliyor.

Öte yandan, Samsung’un Android 14 güncellemesini sektördeki birçok rakibinden daha etkili bir şekilde dağıttığı görülüyor. Şirketin Türkiye’de Android 14 dağıtımını hızlı bir şekilde yerine getirmesiyle birlikte, çok sayıda Samsung cihazı bu yeni işletim sistemine kavuştu. Android 14 güncellemesini alan ilk grup cihazlar arasında amiral gemisi serisi; Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra yer aldı. Bu güncelleme daha sonra Galaxy S22 serisi, Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 gibi üst düzey modellere ve Galaxy A24, Galaxy A34 5G gibi orta segment cihazlara ulaştı. Yine Samsung, Android 14 güncellemesini Galaxy A53 5G, Galaxy A73 5G gibi modellere ve ardından da Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A14 gibi daha geniş bir cihaz yelpazesine dağıttı. En son güncelleme aşamasında Galaxy A52, Galaxy A04e ve Galaxy A04s modelleri de güncellenirken, bu süreçte firmanın Türkiye’deki Android 14 güncelleme stratejisi dikkat çekici bir başarıya imza attı.

Samsung’un Android güncellemelerini sadece akıllı telefonlarla sınırlı tutmayıp, tablet segmentinde de benzer bir politika izlediği gözlemlendi. Android 14 güncellemesi, Galaxy Tab S9 serisi başta olmak üzere, Galaxy Tab Active4 Pro 5G, Galaxy Tab A7 Lite, Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Tab S7 FE gibi çok sayıda Samsung tabletine de ulaştırıldı.

Bu güncelleme dağıtım stratejisi, Samsung’un hem akıllı telefon hem de tablet segmentlerinde güncel teknolojileri kullanıcılarına sunma konusundaki kararlılığını ve geniş bir cihaz yelpazesine olan desteğini göstermektedir. Ancak, Galaxy A51 5G, Galaxy A41 ve Galaxy M01 gibi modellere güncelleme desteğinin sona erdirilmesi, teknolojinin hızla ilerlediği bir dönemde cihazların yaşam döngüsünün bir yansıması olarak da değerlendirilebilir.

Galaxy A51, A41 ve M01 için güncelleme desteği bitti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Epic Games Store iPhone uygulaması Apple’dan onay aldı Realme 13 Pro serisinin kamera özellikleri belli oldu Snapchat AR lenslerini eklentiyle Chrome’a getiriyor Google Chrome üçüncü taraf çerezlere dokunmayacak Samsung Galaxy Ring vücut sıcaklığını ölçecek Google Android ve donanım ekiplerini birleştirdi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır