Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google aile üyeleri için şifre paylaşımını duyurdu

Ana Sayfa » Teknoloji » Google aile üyeleri için şifre paylaşımını duyurdu
Google aile üyeleri için şifre paylaşımını duyurdu

Google Şifre Yöneticisi artık aile üyeleriyle sınırlı da olsa şifre paylaşımına izin veriyor. Şirketin destek belgesinde bu yenilik şu ifadelerle anlatılıyor: “Bu yeni özellik sayesinde artık şifrelerinizi Şifre Yöneticisi’ndeki aile grubunuzla güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bir şifreyi paylaştığınızda, aile üyeleriniz şifrenin bir kopyasını uygulamada kullanıma hazır olarak alacaklardır.”

Şirket, bu özelliği ilk olarak Şubat 2024’te Daha Güvenli İnternet Günü kapsamında duyurdu, ancak sonunda bu özelliği Mayıs 2024 Google Play Hizmetleri güncellemesi v24.20 kapsamında kullanıma sunuyor. Parola paylaşımı kesinlikle aile grubunun üyeleriyle sınırlı tutuluyor. Dolayısıyla kullanıcıların bir aile grubu oluşturması ve bu gruba üye eklemesi gerekiyor.

Aile grubu olanlar Google’ın Şifre Yöneticisinde bir seçenek olarak “paylaş” butonunu görebilecek. Ancak Android Authority sitesi, özelliğin henüz Chrome’un masaüstü sürümünde etkinleştirilmemiş olabileceğini belirtti.

google

Google örnek kullanım senaryosu da paylaştı

Şirket, “bir ailenin iki üyesinin tek bir hesap aracılığıyla günlük bakımı koordine etmesi veya bir çocuğun bir ebeveynin okul ödevlerine erişmesine izin vermesi” gibi senaryoları olası kullanım örnekleri arasında sayıyor.

Google aile üyeleri için şifre paylaşımını duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp Google’ın canlı çeviri özelliğini entegre edecek Nvidia dünyanın en değerli çip üreticisi oldu Yeni Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) Türkiye’de satışta Rezene Çayının Faydaları Nelerdir, Nasıl Hazırlanır? iPhone SE 4 tasarımının temelinde iPhone 14 olacak Threads Türkiye’de erişime kapanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır