Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Android ekibinden yeni bir lider ayrılığı yaşanıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Android ekibinden yeni bir lider ayrılığı yaşanıyor
Google Android ekibinden yeni bir lider ayrılığı yaşanıyor

Google’ın Android ekibindeki lider kadrodan bir isim daha ayrılıyor. Android mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Dave Burke, Android mühendislik başkanlığından ayrılarak “danışmanlık rolüne” geçiş yapacağını ve yapay zeka ve biyoteknoloji projelerine odaklanacağını açıkladı. Burke, bu durumu LinkedIn üzerinden paylaştığı bir e-posta ile duyurdu.

Dave Burke, yapay zekanın ilaç keşfini hızlandırmada kritik bir rol oynayabileceğine dikkat çekti. Burke, özellikle tedavisi zor pediatrik kanserler konusunda yapay zekanın geniş bir uygulama alanına sahip olduğunu belirtti. Burke, bu yeni dönemde Alphabet’te uygun roller keşfetmek için Sundar Pichai ile birlikte çalışacağını ifade etti.

Burke, 14 yıldır Android ekibinde görev yapıyordu. Google’ın yakın zamanda Android ve donanım ekiplerini “Platformlar ve Cihazlar” adı altında birleştirmesi sonrası Burke’ün ayrılığı dikkat çekiyor. Yeni oluşumun başında Rick Osterloh bulunuyor.

Google, Android, Chrome ve ChromeOS’u yöneten Hiroshi Lockheimer’in diğer projelere geçeceğini ve Android ekosisteminin başkanlığına Sameer Samat’ın getirileceğini açıkladı. Bu değişiklikler, Google’ın Android ekosisteminde önemli bir yeniden yapılanmaya işaret ediyor. Burke, ekibinin sağlam bir ardıl planla iyi ellerde olduğunu belirtti.

Burke, veda e-postasında eski ekibi için daha fazla detayın yakında paylaşılacağını duyurdu. Burke, “Sizi iyi ellerde bırakmak benim için önemli,” dedi. Ek olarak, bu değişiklik hakkında daha fazla detayın kısa sürede paylaşılacağını belirtti.

Google ekibinde daha fazla değişiklik olabilir

Burke’ün ayrılığının ötesinde, Google’ın platformlar ve cihazlar ekibinde başka değişikliklerin de olabileceği belirtildi. 9to5Google, Google’ın platformlar ve cihazlar ekibinin bir yeniden yapılanma sürecinde olduğunu bildirdi. Google, bu konudaki yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Google, ekosistemlerinin bazı parçalarını birleştirmek için adımlar atmaya başladı. Google, çarşamba günü yaptığı açıklamada, ChromeOS’un bazı Android teknoloji yığını üzerinde geliştirileceğini duyurdu. Böylelikle, yapay zeka özelliklerinin daha hızlı bir şekilde sunulması amaçlanıyor.ogle’ın gelecekteki yönelimi hakkında ipuçları veriyor.

Google Android ekibinden yeni bir lider ayrılığı yaşanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Chrome Enterprise Premium ile ücretli gezinti deneyimi Brawl Stars Şekilli Nickler! Etkileyici Nickler iOS 18 Uzamsal Video kaydını üçüncü taraf uygulamalara getiriyor Apple, WWDC 2024’te yeni Siri’yi tanıtacak Apple’ın yeni özellikleri AB’de gecikiyor Redmi K80 Pro detayları sızdırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır