Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Cast ve yeni uygulamalar Android Auto yolunda

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Cast ve yeni uygulamalar Android Auto yolunda
Google Cast ve yeni uygulamalar Android Auto yolunda

Google I/O 2024 etkinliği kapsamında, Android Auto için Google Cast desteği, yeni uygulamalar ve daha fazlası tanıtıldı. Bu yenilikler, ilk olarak Rivian araçlarında kullanıma sunulacak. Rivian araçlarının Android işletim sistemi kullanıp kullanmadığı resmi olarak doğrulanmamış olsa da, Google Cast’in Android Auto’ya geleceği kesinleşti.

Google Cast desteği sayesinde, kullanıcılar araçlarının WiFi ağına bağlanarak Android ve iOS cihazlarından araç ekranına içerik aktarabilecekler. Bu özellik, özellikle park halindeyken telefon veya tabletten video içerikleri araca kolayca aktarmayı mümkün kılacak. Uygulama geliştiricileri için de bu, içeriklerini araç içi ekranlara ulaştırmanın basit bir yolu olacak.

Ayrıca Rivian araçlarına, yerel bir YouTube uygulaması da geliyor ve her iki özellik de bir OTA (kablosuz ağ üzerinden) güncellemesi ile sunulacak. Bu güncelleme, kullanıcıların araçlarında daha fazla eğlence seçeneğine sahip olmalarını sağlayacak. Google Cast ve YouTube uygulaması, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıracak yenilikler arasında yer alıyor.

Android Auto’ya çeşitli eğlence uygulamaları geliyor

Android Auto’ya yalnızca Google Cast değil, yeni eğlence uygulamaları da geliyor. Yerleşik Google özelliklerine sahip belirli araçlarda, Google Play Store’dan Max ve Peacock gibi uygulamalar ile Angry Birds oyununu indirip kullanmak mümkün olacak. Bu uygulamalar, Android Auto için yeni bir dalganın başlangıcını işaret ediyor.

Google, araçlar için yeni bir uygulama kalite seti de getiriyor. Bu sayede, tam anlamıyla araç ekranına uygun tasarlanmamış uygulamalar bile araçlarda çalışabilecek. “Tier 1” uygulamalar, araç donanımı ile optimize edilmiş, sürüş ve park modlarını destekleyen, ek gösterge panelleri ve panoramik ekranları kullanabilen en iyi uygulamalar olacak.

“Tier 2” uygulamalar, aracın ana ekranını destekleyerek sürüş ve park modlarında çalışabilecek. “Tier 3” ise genellikle sadece park halindeyken çalışan tablet uygulamalarını araç ekranına getirecek. Google, bu uygulamaları proaktif olarak inceleyecek ve uygun olanları yüklemeye sunacak. Geliştiriciler, uygulamalarının uygun olduğunu düşündüklerinde inceleme talebinde bulunabilecekler.

Bunlara ek olarak Google, telefon tabanlı Android Auto deneyimini kullanan 200 milyondan fazla aracın yolda olduğunu duyurdu. Uber Driver uygulaması da artık Android Auto’da mevcut olacak. Geçen yıl duyurulan uygulama, yavaş bir şekilde kullanıma sunulmuştu, ancak şimdi daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor.

Bu yeniliklerle birlikte, Android Automotive ve Android Auto kullanıcılarına daha geniş bir içerik ve uygulama yelpazesi sunarak, araç içi deneyimi daha zengin ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Google Cast ve yeni uygulamalar, araç içi eğlence ve verimlilik konusunda önemli adımlar atılmasını sağlayacak. Bu gelişmeler, Android Automotive ekosisteminin daha da büyümesine katkıda bulunacak.

Google Cast ve yeni uygulamalar Android Auto yolunda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy Z Fold 6 sızıntısı arka paneli gösteriyor Realme Note 60 için ilk ipucu test sonucuyla geldi Huawei MateBook X Pro 2024 Türkiye’de satışta Epic Games ücretsiz oyunları hangileri? Epic Games Store’da bahar indirimleri başladı! Huawei ICT Competition’a Türk öğrenciler damga vurdu Google Android ve donanım ekiplerini birleştirdi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır