Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Çeviri artık 110 dili daha destekliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Çeviri artık 110 dili daha destekliyor
Google Çeviri artık 110 dili daha destekliyor

Google, Google Çeviri uygulamasına 110 yeni dil desteği ekliyor. Uygulama şimdiye kadar 133 dili destekliyordu. Dolayısıyla şirketin şimdiye kadarki en büyük olduğunu söylediği bu genişleme önemli bir sıçramaya işaret ediyor.

Google’ın PaLM 2 yapay zeka dil modeli, Translate’in bu yeni dilleri öğrenmesine yardımcı oldu. Google’dan Isaac Caswell bir blog yazısında, “Awadhi ve Marwadi gibi Hintçeye yakın diller ve Seychellois Kreyolu ve Mauritius Kreyolu gibi Fransız Kreolleri” gibi birbiriyle ilişkili dilleri öğrenmenin özellikle iyi olduğunu belirtti.

Caswell, Çeviri’de yeni desteklenen dillerin listesinin “uzun süredir Google Çeviri için en çok talep edilen dillerden biri olan” Kantonca’yı da içerdiğini söylüyor. “Kantonca yazılı olarak Mandarin Çincesi ile sıklıkla örtüştüğü için veri bulmak ve modelleri eğitmek zor oluyor” diyen Caswell ayrıca “yeni dillerin yaklaşık dörtte birinin Afrika’dan geldiğini” ifade etti.

Google Çeviri uygulamasına eklenen yeni diller yüz milyonlarca insan tarafından konuşuluyor

Caswell, The Verge sitesine verdiği bir röportajda yeni dillerin çoğunun en az bir milyon kişi tarafından konuşulduğunu, birkaç tanesinin ise yüz milyonlarca insan tarafından konuşulduğunu belirtti.

Google Çeviri artık 110 dili daha destekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TikTok yasağının önünü açan yasa Joe Biden tarafından imzalandı Realme 13 Pro ve Pro+ tanıtım tarihi belli oldu OnePlus Nord CE4 için yeni görseller sızdı Samsung Fotoğraf Düzenleyici uygulamasına yeni Nesne Silgisi ChatGPT, GPT-4o ile Excel’den ileri veri analizi sunuyor Google İsrail anlaşmasını protesto eden 28 çalışanını işten çıkardı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır