Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Fotoğraflar’dan iCloud’a geçiş yapmak artık daha kolay olacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Fotoğraflar’dan iCloud’a geçiş yapmak artık daha kolay olacak
Google Fotoğraflar’dan iCloud’a geçiş yapmak artık daha kolay olacak

Apple ve Google, Google Fotoğraflar üzerinde saklanan dosyaları iCloud’a aktarmak için yeni ve neredeyse sorunsuz bir yol sunuyor. Google, önümüzdeki hafta veri aktarım aracına iCloud desteğini ekleyerek fotoğraf kitaplığınızı doğrudan Apple’ın hizmetine taşımanıza olanak tanıyor.

Bu imkan, büyük teknoloji şirketleri tarafından desteklenen kapsamlı bir veri taşınabilirliği girişiminin parçası olarak sunuluyor. Apple da 2021’de iCloud’dan Google Fotoğraflar’a geçişi kolaylaştırmıştı.

Bu yeni özellik oldukça basit şekilde işliyor. Fotoğraflar ve videolar doğrudan iCloud’a gönderilir, dolayısıyla herhangi bir şey indirmek gerekmiyor. Kütüphanenin tamamını tek seferde göndermek veya albüm seçerek aktarım yapmak mümkün.

Google Fotoğraflar dosyaların kopyasını iCloud’a gönderecek

Google’ın destek sayfasında, yaygın resim ve video formatlarını içeren, aktarılabilecek dosya türlerinin bir listesi bulunuyor. Aktarım başlatıldığında her dosyanın bir kopyası iCloud hesabına gönderilecek. Böylece kullanıcı manuel olarak silmediği takdirde orijinal dosyalar da Google Fotoğraflar’da kalmaya devam edecek.

Google böyle bir transfer aracı sunan en yeni şirket oldu. Meta, Veri Aktarımı Projesi kapsamında 2019 yılında Facebook fotoğraflarını diğer platformlara taşımaya olanak tanıyan bir araç yayınladı. Fotoğrafları taşıyabilmek, anıları korumayı ve telefon ekosistemleri arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.

Google Fotoğraflar’dan iCloud’a geçiş yapmak artık daha kolay olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

60 TB kapasiteli SSD ile dünyada ilk Epic Games ücretsiz oyunları hangileri? Epic Games Store’da bahar indirimleri başladı! Solos AirGo Vision: GPT-4o destekli akıllı gözlük Honor X6b tanıtıldı, işte özellikleri Microsoft, Copilot Plus PC’leri Recall özelliği olmadan çıkarıyor Samsung Galaxy Z Flip 6 renk seçenekleri ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır