Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Gemini Opera internet tarayıcısına geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Gemini Opera internet tarayıcısına geliyor
Google Gemini Opera internet tarayıcısına geliyor

Opera kullanıcıları, tarayıcının Aria yerleşik AI asistanını kullandıklarında OpenAI’nin büyük dil modellerinin (LLM’ler) yeteneklerinden faydalanabiliyor. Opera şimdi de Gemini AI Modellerini Aria’ya entegre etmek için Google ile iş birliğine gidiyor.

Opera’ya göre Composer AI motoru, kullanıcının isteğini sorgularına göre işleyebiliyor ve ardından her bir görev için hangi modelin kullanılacağına karar verebiliyor.

Google, geçen yıl LLM’yi resmi olarak duyurduğunda Gemini’yi “şu ana kadar ürettiği en yetenekli model” olarak nitelemişti. O tarihten bu yana şirket, ürünlerinde Gemini destekli özellikleri duyurdu ve Gemini AI sohbet robotunu doğrudan Android’e entegre etti. Opera, Gemini’nin entegrasyonu sayesinde tarayıcısının “artık kullanıcılarına en güncel bilgileri yüksek performansla sunabileceğini” belirtti.

Opera Google Gemini iş birliğiyle deneysel özellikler de sunacak

Şirketin Google ile olan ortaklığı, Aria’nın AI Feature Drop programının bir parçası olarak yeni deneysel özellikler sunmasına da olanak tanıyor. Tarayıcının Opera One Developer sürümüne sahip kullanıcılar, Google’ın Imagen 2 modeli tarafından desteklenen yeni bir görüntü oluşturma özelliğini ücretsiz olarak deneyebiliyor.

Ayrıca kullanıcılar, Google’ın metinden sese modelini kullanarak Aria’nın sesli yanıtlarını konuşma tonunda dinleyebilir. Test sırasında her şey yolunda giderse Opera, özellikleri herkese sunabilir ancak kullanıcılardan gelen geri bildirimlerine bağlı olarak bazı değişikliklere de gidebilir.

Google Gemini Opera internet tarayıcısına geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nothing yeni bir ürün duyurmaya hazırlanıyor Siri Apple Intelligence ile daha akıllı olacak Samsung Galaxy M35 5G resmileşti: Exynos 1380, 6000mAh pil Google Fotoğraflar’dan iCloud’a geçiş yapmak artık daha kolay olacak Windows 11’den Android telefonlarla daha iyi entegrasyon Çin, AMD ve Intel işlemcilerine yönelik yeni kısıtlamalar getirdi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır