Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iOS 18 ile iPhone’lara kapalıyken saat gösterme özelliği geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » iOS 18 ile iPhone’lara kapalıyken saat gösterme özelliği geliyor
iOS 18 ile iPhone’lara kapalıyken saat gösterme özelliği geliyor

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2024) tanıttığı iOS 18, kullanıcıların karşısına çıktığı ilk günden itibaren dikkat çekmeye devam ediyor. Apple’ın bu son güncellemesiyle, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediği açıkça görülüyor. İlk olarak, iPhone 15 kullanıcıları için getirilen şarj limiti ayarları güncellenmiş, kullanıcılara pil ömrünü daha iyi yönetme imkanı sunulmuştu. Ancak bu yenilikler sadece şarj yönetimiyle sınırlı kalmıyor.

iPhone kapalıyken saat görüntüleme özelliği iOS 18 ile geliyor

iOS 18 ile getirilen başka bir özelliğin detayları paylaşıldığında, teknoloji dünyası bu basit ama etkili yeniliği memnuniyetle karşıladı. Artık iPhone kullanıcıları, cihazları tamamen kapalı olsa bile ekranda saat bilgisini görebilecekler. Bu özellik, Apple Watch’ta mevcut olan benzer bir fonksiyonun bir genişletilmesi olarak görülüyor, ancak şimdi iPhone’lara da entegre edilmiş durumda. Bu yenilik, her ne kadar basit görünse de, kapalı bir telefonda dahi saati görebilmenin, örneğin, şarjı bitmiş ve bir saat aracına erişimi olmayan ya da evden uzakta olan kullanıcılar için ne kadar değerli olabileceğini gösteriyor.

Reddit’te bir kullanıcı tarafından fark edilen ve paylaşılan bu özellik, Apple’ın kullanıcı ihtiyaçları üzerine ne kadar düşündüğünün ve teknolojiyi nasıl gündelik yaşama entegre etmeye çalıştığının bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Bu, aynı zamanda, iPhone’un şarjı bitmiş ya da cihaz kapalı olsa bile ‘Bul’ özelliği ile iPhone’un yerini bulma desteği eklenmesinden sonra gelen bir başka kullanışlı özelliktir. Bu iki özelliğin kombine edilmesi, Apple’ın acil durumlar ve kullanıcı güvenliği konusuna verdiği önemi de vurgulamaktadır.

ios 18 iphone

Apple, teknolojiyi sadece daha verimli ve kullanışlı hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılarının günlük hayatta karşılaşabileceği potansiyel sorunlara yönelik akıllı çözümler sunuyor. iPhone kullanıcılarının küçük ama etkili bu yeniliklerle nasıl bir deneyim yaşayacağı ise merak konusu.

Apple’ın iOS 18 ile beraber sunduğu bu yenilikler ve daha fazlası, şirketin teknolojiyi kullanıcı odaklı şekilde nasıl sürekli evrimleştirdiğinin kanıtları olarak karşımızda duruyor. iOS 18’in getirdiği diğer yenilikler ve güncellemelerle ilgili daha fazla bilgi ve detay da Apple’ın resmi web sitesinde ve teknolojiye dair güvenilir kaynaklarda bulunabilir. Kullanıcılara yönelik bu yeniliklerin, iOS ekosistemini daha da ileriye taşıyacağı ve kullanıcı deneyimini zenginleştireceği kesin.

iOS 18 ile iPhone’lara kapalıyken saat gösterme özelliği geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy Buds Serisi yeni yapay zekâ özelliklerine kavuştu Samsung Galaxy A54 ve A34 için One UI 6.1 dağıtıma çıktı Soundcore Space One Türkiye’de kullanıcılarla buluşuyor Google AI destekli Vids uygulamasını Workspace’e ekliyor ChatGPT Mac uygulaması artık tüm bilgisayarlarda kullanılabilir Vodafone Voleybol Milletler Ligi şerefine GB hediye ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır