Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPad ve iPhone’a özel Final Cut Pro 2 ve Final Cut Camera çıktı

Ana Sayfa » Teknoloji » iPad ve iPhone’a özel Final Cut Pro 2 ve Final Cut Camera çıktı
iPad ve iPhone’a özel Final Cut Pro 2 ve Final Cut Camera çıktı

Apple, içerik üreticileri hedef alarak iPad için Final Cut Pro 2‘yi ve iPhone için Final Cut Camera‘yı dağıtıma çıkardı. 7 Mayıs’taki iPad etkinliğinde ilk kez duyurulan bu iki uygulama, video prodüksiyon süreçlerini kolaylaştırırken, profesyonel kalitede içerikler oluşturmayı daha erişilebilir kılıyor.

iPad ve iPhone için video prodüksiyonu kolaylaştıran uygulamalar

iPad için Final Cut Pro 2, bir video prodüksiyon stüdyosu yeteneklerini kullanıcının eline veriyor. Canlı Çoklu Kamera özelliği ile, kullanıcılar dört adede kadar kamerayı aynı anda bağlayabilir ve önizlemelerini yapabilir. Bu, özellikle birden fazla kamera açısını kullanarak dinamik içerikler oluşturmayı hedefleyen profesyoneller için büyük bir avantaj sağlıyor. Yapılan açıklamaya göre, bu özellik video prodüksiyon hızını artırırken, içerik üretiminin verimliliğini de maksimize ediyor.

Final Cut Camera ise hem iPhone hem de iPad için sunulmuş, kablosuz olarak bağlanabilen ve uzaktan kontrol edilebilen yepyeni bir video çekim uygulamasıdır. Bu uygulama ile kullanıcılar, her video açısını güçlü ve profesyonel kontrollerle yönetebiliyor. Ayrıca, iPad Pro’nun Thunderbolt bağlantısı sayesinde, projeleri harici bir sürücüde doğrudan düzenleme imkanı sunulmakta. Bu da mobil video düzenlemenin esnekliğini ve kolaylığını daha da artırıyor.

Apple Pencil Pro ve M4 çip gibi en son teknoloji gelişmeleri ile güçlendirilmiş yeni iPad Pro için Final Cut Pro, kullanıcılara benzersiz projeler oluşturma ve düzenleme imkanı tanıyor. Yenilenen özelliklerle daha da kişiselleştirilebilir hale gelen bu uygulama, Apple’ın yaratıcılığı ve inovasyonu ön planda tutan bakış açısını yansıtıyor.

Apple’ın Uygulamalar İçin Global Ürün Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Brent Chiu-Watson, iPad için Final Cut Pro’nun kurguda sağladığı portatiflik ve esnekliği kullanıcıların çok sevdiğini belirtiyor. Programın iPad’in sağladığı tüm avantajlarla tasarlandığını ifade eden Chiu-Watson, bu yeniliklerin prodüksiyon sürecinde iş akışlarını dönüştürdüğünü vurguluyor.

Bu iki uygulama, içerik üreticilerine sunulan imkanları genişleterek, video prodüksiyonunu daha akıcı ve etkili bir sürece dönüştürüyor. Apple, yenilikçi yaklaşımıyla kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye ve profesyonel video prodüksiyonunu herkes için erişilebilir kılmaya devam ediyor.

iPad ve iPhone’a özel Final Cut Pro 2 ve Final Cut Camera çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung yapay zeka çip pazarının büyümesiyle güldü Android, yenilenen Bul ağıyla kayıplara çözüm sunuyor OnePlus Open 2, 2025’in ilk çeyreğinde tanıtılacak Google, Chrome’a yılın beşinci “sıfırıncı gün açığı” güncellemesini getirdi Çeşitli Galaxy AI özellikleri S22 ve S21 serilerine geliyor Advanced SystemCare PRO 17 Key – Ücretsiz Lisans Kodu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır