Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone 16 Pro Max pil ömrü yeni teknolojiyle artacak

Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone 16 Pro Max pil ömrü yeni teknolojiyle artacak
iPhone 16 Pro Max pil ömrü yeni teknolojiyle artacak

Apple’ın Avrupa Birliği talimatlarına uymak için iPhone pillerini daha kolay değiştirmeyi mümkün kılacağına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Apple, pili yerinde tutan yapışkan çekme tırnaklarını, elektrik çarpmasıyla vurulduğunda açılan metal bir kızakla değiştirecek. Buna elektrikle uyarılan yapışkanın ayrılması adı veriliyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun paylaşımına göre, Apple bu süreci kolaylaştırmak için ilk kez iPhone 16 Pro Max modelinde kullanılacak bir teknolojiye geçiş yapacak.

Apple, pilin çıkarılmasını kolaylaştırmak için paslanmaz çelik bir pil kasası kullanacak. Bunun ek faydası, güvenlik gereksinimlerini karşılamaya devam ederken pil hücresi yoğunluğunda bildirilen yüzde 5 ila 10’luk bir artış olacak. Bu daha iyi pil ömrünü mümkün kılacak.

iPhone 16 Pro Max paslanmaz çelik pil kasasını Sunway üretecek

Kuo’nun verdiği bilgiye göre, Apple yeni paslanmaz çelik pil kasasının üretimi için Sunway ile anlaştı. Sunway’in bu anlaşmadan ciddi anlamda fayda göreceği de Kuo’nun dikkat çektiği noktalar arasında yer alıyor.

Apple’ın 2025 itibarıyla Avrupa Birliği’nin kuralları gereği kullanıcılar tarafından değiştirilebilir pile geçiş yapması gerekiyor. Bu da şirketin yeni bir pil teknolojisini benimsemesini zorunlu hâle getiriyor.

K

iPhone 16 Pro Max pil ömrü yeni teknolojiyle artacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Rekabet Kurumu, Apple’ın App Store Politikalarını İnceliyor ChatGPT Mac uygulaması artık tüm bilgisayarlarda kullanılabilir 2024’te 45W Şarjlı Samsung Galaxy Telefonları Realme GT Neo 6 SE için işlemci doğrulaması geldi Sony PlayStation VR2 üretimini stok fazlası nedeniyle durdurdu Karabük Üniversitesi olayı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır