Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iPhone Mirroring, Safari Güncellemeleri ve Daha Fazlası

Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone Mirroring, Safari Güncellemeleri ve Daha Fazlası
iPhone Mirroring, Safari Güncellemeleri ve Daha Fazlası

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde resmi olarak macOS 15 Sequoia’yı tanıttı. Yeni işletim sistemi, kullanıcıların iPhone’larını Mac üzerinden kontrol edebilmelerini sağlayan iPhone aynalama özelliği ile dikkat çekiyor. Bu özellik, telefon bildirimlerini Mac üzerinden almayı ve ses iletimini mümkün kılıyor.

iPhone Mirroring ve Devamlılık güncellemeleri

macOS 15 Sequoia’nın en dikkat çekici özelliklerinden biri olan iPhone Mirroring, telefonunuzu Mac üzerinden kontrol etmenizi sağlıyor. Bu sayede telefonunuz kilitliyken bile tüm bildirimleri ve sesleri Mac’inizden yönetebilirsiniz. Özellikle, dokunmatik olmayan bir arayüz üzerinden telefon kullanımını mümkün kılıyor.

Apple, Devamlılık özelliklerini de güncelledi. Kullanıcılar artık cihazlar arasında daha kesintisiz bir deneyim yaşayacak. Bu güncellemeler, kullanıcıların işlerini daha verimli ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanıyor.

Safari tarayıcısı da macOS 15 Sequoia ile önemli güncellemeler aldı. Makine öğrenimi kullanarak sayfadaki ilginç noktaları tespit eden “highlight” özelliği eklendi. Ayrıca, Reader moduna özetler ve içerik tabloları gibi yeni özellikler eklendi; bu özellikler de büyük olasılıkla makine öğrenimi ile oluşturuluyor.

Safari’nin yeni görüntüleyici modu, sayfa içi video içeriklerini daha rahat izleme imkanı sunuyor. Bu, kullanıcıların internet üzerinden medya tüketimini daha da kolaylaştıracak. Ayrıca, Keychain’e yapılan büyük bir güncelleme ile yeni bir çapraz platform Parolalar uygulaması tanıtıldı.

Parolalar uygulaması, birçok yeni türde hesap kimlik bilgilerini saklayabiliyor. Bu bilgiler arasında Wi-Fi parolaları, geçiş anahtarları, doğrulama kodları ve paylaşılan parolalar bulunuyor. Uygulama, iOS, iPad, Mac, VisionOS ve Windows platformlarında kullanılabilir olacak.

macos 15 sequoia

Geliştirici beta sürümü bugünden itibaren indirilebilir durumda. Genel beta sürümleri ise bu ay içerisinde kullanıcıların erişimine açılacak. Böylelikle, kullanıcılar yeni özellikleri test edebilir ve geri bildirim sağlayabilir.

macOS 15 Sequoia, kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok yenilik sunuyor. Özellikle iPhone aynalama ve güncellenmiş Safari özellikleri, günlük kullanımı daha verimli hale getiriyor. Ayrıca, Parolalar uygulaması ile tüm cihazlar arasında güvenli bilgi paylaşımı mümkün kılınıyor.

iPhone Mirroring, Safari Güncellemeleri ve Daha Fazlası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft CrowdStrike hatası için kurtarma aracı çıkardı Galaxy Watch 7 ve Watch Ultra telefonla şarj edilemiyor Realme 13 Pro ve Pro+ tanıtım tarihi belli oldu Google Android ekosisteminde düşük kalite temizliğine başlıyor Realme Watch S2 tanıtım tarihi belli oldu IP Adresi Nasıl Değiştirilir? Masaüstü, Android ve iOS IP Değiştirme

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır