Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katlanabilir iPhone için yine 2026 işaret ediliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Katlanabilir iPhone için yine 2026 işaret ediliyor
Katlanabilir iPhone için yine 2026 işaret ediliyor

Apple’ın katlanabilir cihazlar üstündeki çalışmaları hızlanıyor gibi görünüyor. Haitong International Securities analisti Jeff Pu tarafından hazırlanan son rapora göre, şirket 2025’in sonlarında 20.3 inç ekranlı katlanabilir bir cihazın üretimine başlayacak. Bu cihazı 2026’da çıkacak olan katlanabilir iPhone takip edecek.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo daha önce Apple’ın 2027’de 20.3 inç katlanabilir ekranlı bir MacBook çıkarmayı planladığını belirtmişti. Ross Young da Apple’ın 2026 veya 2027’de 20 inçlik katlanabilir ekranlı hibrit bir cihazı piyasaya süreceğini dile getirmişti. Bloomberg’den Mark Gurman da Apple’ın çift ekranlı katlanabilir bir MacBook/iPad melezi üstünde çalıştığını ifade etmişti.

Pu’nun raporu, şirketin katlanabilir cihazlar üstündeki çalışmalarının hızlandığını gösteriyor. Raporda tedarik zinciri kontrollerinde Apple’ın katlanabilir cihazlarının görünürlüğünün ciddi anlamda arttığı ifade ediliyor.

Katlanabilir iPhone için iki farklı ekran boyutu seçeneği gündemde

Pu, katlanabilir cihazlarla Apple’ın “ultra üst sınıfı” hedeflediğini belirtti. Şirketin iPhone için 7.9 ve 8.3 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneğini değerlendirdiği söyleniyor.

20.3 inç ekranlı katlanabilir ekranlı melez cihazın üretimi daha önce de belirttiğimiz gibi 2025’in sonlarında başlayacak. 2026’da ise katlanabilir iPhone’un hazırlıkları başlayacak. Bu konuda önümüzdeki dönemde yeni öngörü ve haberlerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Katlanabilir iPhone için yine 2026 işaret ediliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy M35 testten geçti, özellikleri görüldü macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor Microsoft Build, Arm ve AI teknolojilerinde yeni bir dönemi müjdeliyor Etli Taze Fasülye – Kolay Yemek Tarifleri Google Pixel 8A, Pixel 7A’dan daha yüksek bir fiyatla çıkacak Rusya ve BDT ülkelerinden turist çekmenin 6 yolu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır