Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor
macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor

Apple, yeni işletim sistemi macOS Sequoia ile retro Macintosh ikonografisini anımsatan özel bir dinamik ekran koruyucu ve duvar kağıdı sunuyor. Bu yenilik, MacRumors’a göre “Macintosh” olarak adlandırıldı ve Susan Kare tarafından tasarlanan grafiklerle zenginleştirildi. Susan Kare, ilk Macintosh bilgisayarının birçok yazı tipi ve arayüz elemanlarının arkasındaki sanatçı olarak biliniyor.

Yeni duvar kağıdı, kullanıcılara rastgele seçilen Macintosh ikonlarını gösteren bir animasyon sunuyor. Kullanıcılar, hangi ikonların görüneceğini kontrol edemez, ancak ikonlar arasında “Happy Mac” başlangıç simgesi, Yazdırma Ayarları dialog kutusunda kullanılan Clarus (Dogcow) ve klasik macOS çöktüğünde görünen Bomba simgesi gibi tanıdık unsurlar yer alıyor. Duvar kağıdı, sekiz farklı renk seçeneği ile birlikte Spectrum, Rastgele ve Vurgu modlarında kullanılabilir.

macOS Sequoia işletim sistemi, bu dinamik efektin tam anlamıyla deneyimlenebilmesi için gerekli, ancak bu sürüm de şu an için yalnızca geliştiricilere sunulmuş durumda bulunuyor. Nihai sürüm bu sonbaharda yayınlanacak. Bununla birlikte, Apple tasarımı meraklıları, Basic Apple Guy tarafından paylaşılan yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini inceleyebilir ve diğer cihazlarda statik duvar kağıdı olarak kullanabilirsiniz.

Bu yenilik, Apple’ın köklü geçmişine saygı duruşunda bulunurken, kullanıcıların nostaljik bir deneyim yaşamasına olanak tanıyor. macOS Sequoia ile gelen bu özellik, Apple’ın geçmişle olan bağını koruyarak geleceğe yönelik yeniliklerini sürdüğünü gösteriyor. Kullanıcılar, Macintosh’un ikonik tasarım öğelerini günlük kullanımda yeniden keşfetme fırsatı buluyor.

macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2026’da OLED ekranlı iPad Mini Geliyor Google Drive arama sayfasına yeni arama özelliği eklendi Asus’tan AI çipleriyle güçlendirilmiş yeni OLED ekranlı laptoplar Samsung Galaxy Buds 3 Pro sevkiyatı askıya alındı Nothing OS 3.0 ile ilgili heyecan verici detaylar sızdı Galaxy S22 One UI 6.1 güncellemesi dünyaya açılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır