Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meta Workplace platformunu kapatıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Meta Workplace platformunu kapatıyor
Meta Workplace platformunu kapatıyor

Meta, Slack ve Microsoft Teams gibi ofis iletişim platformlarına Facebook tabanlı bir alternatif sunan Workplace platformunu kapatma kararı aldı. Şirket sözcüsü Ashley Zandy tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada, Workplace’in 31 Ağustos 2025’e kadar çalışmaya devam edeceğini belirtti. Facebook @ Work adıyla anılan platform, 2016’da herkese açılmadan önce iki yıl boyunca şirket içinde kullanılmıştı. Zandy, kapanış tarihine kadar Workplace’in işleyişinde bir değişiklik olmadığını belirtti.

Meta, eylül ayından itibaren hizmette yüzde 50 indirim sunacak ve Zoom’un sahibi olduğu Workvivo’ya geçiş konusunda müşterilerle birlikte çalışma teklif edilecek. 1 Eylül 2025’ten sonra Workplace, erişimin sona ereceği ve verilerin silineceği 1 Haziran 2026’ya kadar salt okunur ve dışa aktarılabilir hâle gelecek.

TechCrunch’ın haberine göre, insanların koronavirüs salgını nedeniyle boş olan ofislere dönmesi ve bazı önemli çalışanların ayrılmasının ardından geliştirme çalışmaları önemli ölçüde yavaşladı.

Meta Workplace artan rekabetin ve güçlü rakiplerin kurbanı oldu

Değişiklik, uzaktan çalışma araçları için giderek daha kalabalık hale gelen alanın balonunu patlattı. Microsoft Teams, Google Workplace ve hatta Zoom Workplace gibi yeni girenlerin daha güçlü rekabeti, Meta’nın on yıllık geliştirme sürecinin ardından yavaşlamasına neden oldu.

Meta Workplace platformunu kapatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bose, QuietComfort Ultra ve Ultra Open’a çoklu bağlantı ekledi X TV uygulaması için resmi duyuru geldi Yeni Nokia 3210 için HMD’den ilk paylaşım geldi OpenAI araştırmacısı Jan Leike Anthropic’e geçiş yaptı Sony Xperia 1 VI sızıntısı kamera, işlemci, pil detaylarını gösteriyor Google Meet yüz filtreleriyle güzelleşin

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır