Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft Edge YouTube videolarını gerçek zamanlı çevirecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Microsoft Edge YouTube videolarını gerçek zamanlı çevirecek
Microsoft Edge YouTube videolarını gerçek zamanlı çevirecek

Microsoft Edge yakında YouTube, LinkedIn, Coursera gibi sitelerde gerçek zamanlı video çevirisi sunacak. Microsoft, bu yılki Build etkinliğininde, yeni yapay zeka destekli özelliğin, konuşulan içeriği siz izlerken canlı olarak hem dublaj hem de altyazı yoluyla çevirebileceğini duyurdu.

Bu özellik şu ana kadar İspanyolcanın İngilizceye çevirisinin yanı sıra İngilizcenin Almanca, Hintçe, İtalyanca, Rusça ve İspanyolcaya çevirisini de destekliyor. Edge’in yeni yapay zeka özelliği, videoları kullanıcının ana diline çevirmenin güzel bir yolunu sunmanın yanı sıra, videoları sağır veya işitme güçlüğü çeken kişiler için de daha erişilebilir hale getirecek.

Edge ayrıca Reuters, CNBC ve Bloomberg gibi haber sitelerindeki videolar için gerçek zamanlı çeviriyi de destekleyecek. Microsoft gelecekte daha fazla dil ve desteklenen web sitesi eklemeyi planlıyor.

Microsoft Edge YouTube videolarını özetleyebiliyordu

Bu, Microsoft’un Copilot ile entegrasyon yoluyla Edge’e eklediği bir dizi yapay zeka özelliğinin en yenisi oldu. Edge zaten YouTube videolarını özetleme olanağı sunuyor ancak özeti oluşturmak için videonun transkriptini kullandığından her videonun metin özetlerini oluşturamıyor.

Microsoft Edge YouTube videolarını gerçek zamanlı çevirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Gemini 1.5 Pro’ya sesli dosya analizi yetenekleri Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili ilk telefon Xiaomi’den gelecek Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor Not Defteri Windows 11 uygulamasına yazım denetimi ekleniyor Android 15 bildirim sorunlarına çözüm getirecek Financial Times yeni yapay zeka chatbot’u Ask FT’yi tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır