Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft karma gerçeklik biriminde yeniden yapılanmaya gidiyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Microsoft karma gerçeklik biriminde yeniden yapılanmaya gidiyor
Microsoft karma gerçeklik biriminde yeniden yapılanmaya gidiyor

Microsoft, bölümün yeniden yapılandırılması kapsamında karma gerçeklik üzerinde çalışan personellerinin bir kısmını işten çıkarıyor. Şirket, bu departmanın ürettiği önemli bir cihaz olan HoloLens 2 artırılmış gerçeklik (AR) başlığını satmaya devam edecek.

Microsoft’tan konuyla ilgili olarak CNBC’ye gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Bugün erken saatlerde Microsoft’un Karma Gerçeklik organizasyonunun yeniden yapılandırıldığını duyurduk. Savunma Bakanlığı’nın IVAS programına tamamen bağlı kalacağız ve askerlerimizi desteklemek için en son teknolojiyi sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca daha geniş Karma Gerçeklik donanım ekosistemine ulaşmak için W365’e yatırım yapmaya devam edeceğiz. Mevcut HoloLens 2 müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı desteklerken HoloLens 2’yi satmaya devam edeceğiz.”

ABD Savunma Bakanlığı, savaş alanı farkındalığını artırmak için AR cihazlarını kullanan HoloLens’in önemli müşterilerinden biri. Şirket yakın zamanda mide bulantısını, göz yorgunluğunu ve diğer sorunları azaltmak için tasarlanan Entegre Görsel Büyütme Sistemi (IVAS) adı verilen değiştirilmiş bir sürümü uygulamaya koydu.

Aralık 2023’te Microsoft’un Windows Karma Gerçeklik’i Windows 11’de kullanımdan kaldırmasının ardından karma gerçeklik departmanının yeniden düzenlenmesi kaçınılmaz görünüyordu. O zamanlar Microsoft, bu hareketin HoloLens bölümü üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını söylemişti.

3 Haziran itibarıyla şirket çok fazla sayıda birimde 1000 çalışanını işten çıkardı. Microsoft, oyun biriminden ocak ayında yaklaşık 2000, geçen yıl ise 10 binden fazla çalışanın işine son vermişti.

Microsoft karma gerçeklik yerine yapay zekaya odaklanacak

Microsoft’un hamlesi, endüstri çapında meta veri ortamından yapay zekaya (AI) doğru geçişin bir parçası; AR’nin en büyük destekçilerinden biri olan Meta’nın da izlediği yol. CEO Mark Zuckerberg geçen yıl yapay zekanın geliştirilmesinin artık şirketin “en büyük tek yatırımı” olduğunu söylemişti.

Microsoft karma gerçeklik biriminde yeniden yapılanmaya gidiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy A55 ve Galaxy A35’e DxOMark’tan önemli övgüler Nothing yeni bir ürün duyurmaya hazırlanıyor Instagram algoritma güncellemesi ile orijinal içeriğe önem veriyor Oppo Reno 12 serisinin tanıtım tarihi belli oldu Apple Intelligence’ın özel emoji oluşturma özelliği Realme GT6 tanıtım tarihi belli oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır