Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak

Ana Sayfa » Teknoloji » OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak
OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak

Apple önümüzdeki hafta “Let Loose” isimli etkinliğinde yeni iPad modellerini tanıtacak. Bu etkinlikten önce etrafta dolaşan dedikodular ise biraz daha ilginç hâle geliyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, OLED ekranlı yeni iPad Pro, beklendiği gibi M3 yerine M4 işlemciyle gelecek.

Gurman’ın Power On isimli bülteninin en son sayısında, bu yönde “güçlü duyumlar” olduğu belirtilirken; Apple’ın bu tabletle yapay zeka alanına resmen giriş yapacağı ifade edildi.

Gurman’ın yazısında “Apple’ın tableti ilk gerçek yapay zeka destekli cihazı olarak konumlandıracağına ve bundan sonra her yeni ürünü bir yapay zeka cihazı olarak tanıtacağına inanıyorum” ifadesi yer alıyor. 7 Mayıs’taki etkinlikte böyle bir duyuru yapmak, Apple’ın haziran ayındaki WWDC 2024 etkinliğinde tamamen yapay zekaya odaklanacağının da sinyali olacaktır.

Apple’ın iOS 18’te güçlü yapay zeka özellikleri sunmak için Google ve OpenAI ile görüştüğüne dair haberler daha önce gündeme gelmişti. Hatta son haberlere göre, şirket yeniden OpenAI ile temaslara başlamış durumda.

Apple OLED iPad Pro dışında başka neler tanıtacak?

Apple’ın Let Loose etkinliğinde yeni iPad Pro’nun yanı sıra yeni iPad Air’i de tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni iPad Air’de 12.9 inç ekran seçeneği de kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu modelin ekranında hangi panel teknolojisinin tercih edileceği konusunda ise farklı iddialar söz konusu.

Şirketin Magic Keyboard ve Apple Pencil gibi iPad aksesuarlarını yenilemesine de kesin gözüyle bakılıyor. Gurman’a göre, Apple Pencil’e dokunsal geri bildirim özelliği eklenecek

OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fortnite ve Epic Games Store AB için Apple’a sunuldu Raspberry Pi yapay zekâ çipi satışa sunuyor Nothing Phone (2a) renk seçenekleri arasına mavi de eklendi Microsoft Build öncesinde yapay zeka duyuruları yapacak Honor Magic 6 Ultimate ve Porsche Design Magic 6 RSR tanıtıldı Android 15 NFC Kablosuz Şarjı Etkinleştirebilir

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır