Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Samsung Galaxy Watch için sağlık odaklı yeni aile paylaşımı yolda

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung Galaxy Watch için sağlık odaklı yeni aile paylaşımı yolda
Samsung Galaxy Watch için sağlık odaklı yeni aile paylaşımı yolda

Samsung Health uygulamasının en son sürümündeki kodun incelemesi, şirketin yakın zamanda akıllı saatlerine yeni bir özellik eklemeyi planladığı gösteriyor. Bu özellik sayesinde bir çocuğa veya başka bir aile üyesine ait Samsung Galaxy Watch tarafından toplanan sağlık verileri, akıllı telefondaki Health uygulaması üzerinden takip edilebilecek.

Bunu yapabilmek için elbette bir Samsung hesabının diğer hesaplara ait sağlık verilerini işlemesine izin veren bir onay süreci mevcut olacak. Söz konusu özelliğin kötüye kullanılmaması için yerleşik gizlilik ve güvenlik kontrolleri de mevcut. Aile grubunun herhangi bir üyesi, istediği zaman verilerini paylaşmayı durdurabilecek veya neyi ve ne kadar paylaştıklarını değiştirebilecek. Çocuğun sağlık bilgilerine erişim aynı zamanda yasal vasinin iznini de gerektiriyor.

Paylaşılan veriler otomatik olarak silinecek ve uzun süre işlem yapılmaması durumunda paylaşım izni iptal edilecek ve ardından tüm onay sürecini yeniden gerçekleştirmek gerekecek. Verilerin zaman içinde güncel kalmasını sağlamak için çocuğunuzun veya diğer akrabanızın Galaxy Watch’unu sürekli takması gerekecek.

Yeni Samsung Galaxy Watch modelleri bu özellikle gelebilir

Bu özelliğin önümüzdeki hafta 10 Temmuz’da resmiyet kazanması beklenen Samsung Galaxy Watch 7 ve Galaxy Watch Ultra’da ilk kez yer alacağını tahmin etmek pek zor değil Ancak Samsung’un bu özelliği eski akıllı saat modellerine de getirmesini engelleyen bir durum söz konusu değil. One UI 6 Watch güncellemesiyle bu özelliği eski modellerde de görmek mümkün hâle gelebilir.

Samsung Galaxy Watch için sağlık odaklı yeni aile paylaşımı yolda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

CMF Phone 1 sızıntısı telefonun özelliklerini doğruluyor Poco F6 ön inceleme ve ilk yorumlar Redmi Display G24 monitör ile yüksek performans uygun fiyatta MultCloud Premium – 200 GB Ücretsiz Veri Trafiği Edinin! Threads gerçek zamanlı arama sonuçlarını test ediyor Galaxy S24 Ultra olimpiyat yayınlarında yeni bir açı getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır