Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SEO Ajansı Çalışmaları ve Örnekleri

Ana Sayfa » Teknoloji » SEO Ajansı Çalışmaları ve Örnekleri
SEO Ajansı Çalışmaları ve Örnekleri

İlgili arama sonuçlarında müşterilerin daha yüksek sıralamalar elde etmesini sağlayan SEO ajansları, bu hedef doğrultusunda arama motoru optimizasyonu hizmetini sunuyor. Böylelikle aramadan gelen gelir ve trafik miktarı artırılıyor. Arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırmak için çalışmalarını sürdüren SEO ajansları, aynı zamanda web sitenizi optimize etme noktasında da yardımcı oluyor. Trafik kazanmak ve yüksek etkili bir web sitesi oluşturma noktasında SEO ajansı oldukça önemli bir yere sahip. SEO ajanslarının çalışmalarındaki temel hedef incelendiği zaman işletmenizin çevrim içi ayarlarının en ince noktaya kadar düzenlenmesi olduğu görülür.

 • Size özel olarak ayarlanan SEO stratejisiyle birlikte siteniz denetlenirken aynı zamanda en iyi yatırım gelirini elde etmenizi sağlayacak planı uygulama ve güncelleme safhasına geçiliyor. Böylelikle işletmenizin arama motorlarındaki sıralaması etkili bir şekilde yükseltiliyor.
 • SEO ajansı çalışmalarını sürdürürken ilk olarak işletmenin mevcut durumu net olarak kavramalıdır. Bu noktada ilgili ajans; sitenizi değerlendirir, mimarisi ve içeriği noktasında temel hedefler belirler. Ayrıca web sitenizin performansı, tüketici trafiği, anahtar kelime yoğunluğu ve hedef kitleye hitap şekli detaylı bir şekilde analiz edilir.
 • Belirlediğiniz işletme hedeflerine ulaşmanızı sağlayan stratejiler geliştirilir. Sektör analizleri tamamlandıktan sonra SEO uzmanları tarafından eksiklikler giderilerek web sitenizin güçlü yönlerini yoğunlaştırma hedefiyle yeni bir plan hazırlanır. Ardından kademeli bir şekilde SEO stratejisi uygulanarak yeni araçlar ile kampanyanın ilerlemesi ve etkinliğin gösterilmesi sağlanır.
 • Kampanya süresince yeni araçların göstermiş olduğu rakamlar, farklı stratejilerin uygulanması noktasında teşvik edici niteliğe sahip olur.

Profesyonel SEO Ajanslarının Stratejileri

Bir SEO ajansıyla ortak bir hedef doğrultusunda çalışma yapmak, pek çok farklı somut faydayı beraberinde getirir. Pazarlama çabalarınızı gerektiği şekilde izleme ve ayarlama noktasında kapsamlı bir web sitesi analitiği stratejisi, SEO ajansı tarafından gerçekleştirilir. Bununla birlikte web sitesi trafiği, gelir ya da olası satışlar gibi faydalar; SEO şirketinin temel faydaları arasında yer alır. Profesyonel SEO ajansı stratejilerine göz atıldığında ilk olarak her ajansın benzersiz bir yapıya sahip olduğundan söz etmek gerekir. Her SEO şirketinin temel hedefi şirketinizi büyütmek olsa da günün sonunda gerçekleştirilen stratejiler ve çalışma şekilleri doğal olarak farklılık gösterir. Her SEO ajansı, belirli stratejiler üzerinde faaliyetlerini sürdürür. Dolayısıyla bu noktada pek çok farklı değişkenden söz edebilmek mümkündür. SEO ajanslarının stratejilerini standardize etme durumu pek mümkün olmasa da pek çok taktiğin kampanya ve şirketler nezdinde benzerlik gösterdiği görülür. Ajansların stratejileri genellikle;

 • Anahtar kelime araştırması,
 • Bağlantı oluşturma,
 • İçerik hazırlama,
 • Arama görünürlüğünü artırma şeklindedir.

Daha pek çok farklı strateji, işletmenizin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırır. Bu aksiyonların tümü, profesyonel SEO ajanslarının stratejilerine dahildir.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

‘’Arama motoru optimizasyonu’’ şeklinde Türkçeye çevrilen SEO kavramı, çeşitli meslek gruplarını da beraberinde getirir. Bu alanda hizmet veren SEO danışmanları, yazı ve içerik teknikleri kullanarak ilgili içeriğin arama motorlarında üst seviyeye çıkmasını sağlar. Web sitesi için oldukça önemli bir etken olan SEO danışmanları, SEO şirketi olarak tanımlanan oluşumlarda görev alır. Genel görev ve sorumlulukları ise şu şekildedir:

 • SEO danışmanı, içerik geliştirir ve kaliteli içerik üretimi için ilgili kişilere destek olur.
 • Web sitelerinin değiştirilmesi ve iyileştirilmesi noktasında çözüm önerileri sunar.
 • Anahtar kelime çalışması gerçekleştirerek hedefe uygun anahtar kelimeleri belirler.
 • Sitenin yapı ve içeriğini inceleyerek yol haritası çizer.
 • Reklam kampanyaları oluşturur ve düzenler.
 • Rakiplerin SEO çalışmalarını araştırırken akabinde ilgili çalışmalar üzerinden değerlendirme yapar.
 • Google Analytics ve çeşitli web analitik araçlarıyla istatistikleri yönetir

SEO Ajansı Çalışmaları ve Örnekleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iOS 18 Fotoğraflar uygulaması yenilikleri Microsoft Build, Arm ve AI teknolojilerinde yeni bir dönemi müjdeliyor Realme GT Neo 6 tanıtıldı, işte özellikleri WhatsApp gizli grup özelliği üstünde çalışıyor Üstün performans ve yenilikçi teknoloji Chromebook Plus dizüstü bilgisayarlara Google Gemini geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır