Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Snapchat AR lenslerini eklentiyle Chrome’a getiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Snapchat AR lenslerini eklentiyle Chrome’a getiriyor
Snapchat AR lenslerini eklentiyle Chrome’a getiriyor

Snapchat artırılmış gerçeklik (AR) lenslerini de barındıran masaüstü kamera uygulamasının fişini geçtiğimiz yıl çekmişti. Ancak şirket masaüstü sevdasından vazgeçmemiş gibi görünüyor. Snapchat AR lenslerini bu sefer bir Google Chrome eklentisiyle masaüstüne taşıyor.

Chrome için Snapchat Kamera adını taşıyan eklenti, artırılmış gerçeklik lenslerini doğrudan web kamerasında etkinleştirebiliyor. Daha sonra bunları video görüşmeleri, canlı yayınlar, video kayıtları vb. için kullanmak mümkün oluyor. Önceki masaüstü uygulamasından farklı olarak lensleri kullanmak için bir Snapchat hesabıyla oturum açmak gerekiyor. Oluşturulan özel lensler de kullanılabilecek.

Lenslerin Chrome’a gelmesi kullanıcılara biraz daha fazla esneklik sağlayacaktır. Ancak bu lenslerin masaüstünden tamamen kaybolmadığını da belirtmekte fayda var. Microsoft Teams’te geçtiğimiz yıldan bu yana filtreler kullanılabiliyor.

Snapchat AR lenslerini kimliğine yerleştirdi

AR lensleri uzun zamandır Snapchat’in kimliğine yerleşmiş durumda. Bunlar, geçici görsel mesajların erken satış noktasının yanı sıra uygulamanın öne çıkmasına yardımcı olan en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Bu nedenle Snap’in bunları mümkün olduğu kadar çok alanda kullanması mantıklı bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Snapchat AR lenslerini eklentiyle Chrome’a getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy S24 Ultra One UI 6.1.1 ile yeni kamera özellikleri kazanacak Luma’nın Dream Machine aracı eleştirilerin hedefinde Google Pixel 8A, Pixel 7A’dan daha yüksek bir fiyatla çıkacak İrtifa Havacılık ile Tanışın: DJI T40 ve Zirai İlaçlama Dronları Google Gemini Uzantıları Artık Türkiye’de Aktif OpenAI’a yeni yönetim kurulu üyesi: Eski NSA Başkanı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır