Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TikTok kullanıcılarından ABD’ye dava

Ana Sayfa » Teknoloji » TikTok kullanıcılarından ABD’ye dava
TikTok kullanıcılarından ABD’ye dava

Bir grup TikTok içerik oluşturucusu, uygulamanın ABD’de yasaklanmasını önlemek için hukuki mücadeleye katıldı. Sekiz kullanıcı, TikTok’un ana şirketi ByteDance’in hizmeti satmasını gerektiren yasayı engellemek amacıyla ABD hükümetine dava açtı.

Dava, “Amerikalıları Yabancı Düşmanların Kontrollü Uygulamalarından Koruma Yasası”nın, platforma bağlı içerik oluşturucuların İlk Değişiklik haklarını ihlal etmesi nedeniyle anayasaya aykırı olduğunu iddia ediyor.

Dava dilekçesinde şu ifadeler yer alıyor: “İnsanlar seslerini buldular, önemli bir izleyici kitlesi topladılar, yeni arkadaşlar edindiler ve yeni ve farklı düşünme biçimleriyle karşılaştılar; bunların hepsi TikTok’un konuşmayı barındırma, düzenleme ve yayma konusundaki yeni yöntemi sayesinde oldu. Yasanın TikTok’u yasaklaması, kendilerini ve ülkenin geri kalanını bu ayırt edici ifade ve iletişim araçlarından mahrum bırakma tehdidinde bulunuyor.”

TikTok başarı kazanmış bir formülü tekrar uyguluyor

Dava, TikTok’un hükümete karşı kendi davasını açmasından bir hafta sonra geldi. The Washington Post’un haberine göre; şirket, en son davaya katılan içerik oluşturucuların yasal masraflarını karşılıyor.

Bu stratejinin geçmişte işe yaradığını hatırlatmakta fayda var. Montana merkezli bir grup TikTok kullanıcısı, geçen yıl eyalet çapında yasaklama girişimi nedeniyle eyalete dava açmış ve yasağı engellemeyi başarmıştı. Montana’daki kullanıcıları temsil eden hukuk ofisi, mevcut davayı açan sekiz kullanıcının da vekilliğini üstlenmiş durumda.

TikTok kullanıcılarından ABD’ye dava - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iOS 18 ile Notlar ve Sesli Notlar’a yapay zekâ eklenebilir Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor Samsung XR gözlük çıkış tarihi ve özellikleri ile ilgili yeni detaylar Perplexity’nin robots.txt ihlali iddiaları gündemde Endüstriye yeni bir bakış açısı getiren kulaklık iTop Data Recovery Pro 4.3 Key – Ücretsiz Lisans 2024

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır