Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak
Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak

Google, Wear OS 5 ile Android akıllı saat kullanıcılarına yönelik önemli bir güncelleme sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni sürüm, özellikle batarya ömrü üzerinde durularak geliştirilmiş. Örneğin, bir maraton koşusu sırasında, Wear OS 5, önceki sürüm olan Wear OS 4’e göre yüzde 20 daha az pil tüketimi vaat ediyor.

Wear OS 5 pil ömrünü artırmaya odaklanıyor

Bu pil odaklı yaklaşım, geçen yılki Wear OS 4 duyurusundan farklı değil. Zira bu sürüm, Pixel Watch 2’nin bir gün boyunca şarjının bitmemesini sağlamıştı. Bu iyileştirme, kullanıcılar arasında olumlu bir izlenim bıraktı. Google’a göre, geçen yıl içinde Wear OS kullanıcı sayısı, 160 ülke ve bölgede yüzde 40 oranında arttı.

Samsung’un yeni nesil Galaxy Watch’ı ve bu sonbahar çıkacak Pixel Watch 3 ile bu iyileştirilmiş batarya ömrünün gerçek kullanımda nasıl bir performans sergileyeceğini görmek muhtemel. Wear OS güncellemeleri genellikle Samsung ve Google’ın yeni saatlerine öncelikli olarak sunuluyor, daha sonra üçüncü parti veya eski donanımlara ulaşıyor.

Wear OS 5 ile akıllı saat yüzlerinde yenilikler

Google, daha iyi batarya ömrüne ek olarak, saat yüzlerinde de bazı iyileştirmeler yapacağını duyurdu. En dikkat çekici yeniliklerden biri, kullanıcılara daha fazla yararlı bilgi sunacak yeni komplikasyonlar ekleme planı. Bunlar arasında hedef ilerlemesini gösterme, hava durumu ve “ağırlıklı unsurlar” yer alıyor.

Sağlık ve spor takibi konusunda da yenilikler var. Google, Health Connect platformuna, bir uygulama arka planda çalışırken veri çekme ve 30 günü aşan tarihsel verilere erişim gibi yeni özellikler ekleyecek. Ayrıca, daha ileri düzey koşu metriklerini destekleyecek olan Wear OS 5, yer temas süresi, adım uzunluğu, dikey salınım ve dikey oran gibi ölçümleri içerecek.

Bu özellikler, Garmin ve Polar gibi çok sporlu saat üreticilerinde yaygın olarak bulunuyor ve Apple da bunları watchOS 9’da eklemişti. Google’ın bu alanda rakiplerine yetişmekte biraz geç kalmış olması, teknolojik gelişmelerdeki boşluğun kapanmaya başladığını gösteriyor. Ancak, Wear OS’in parçalanmış yapısının devam ettiği görülüyor.

Geçen yıl Google, Samsung ve Google dışında kalan markalardaki akıllı saatlere Wear OS 3 tam olarak sunulmadan önce Wear OS 4’ü duyurmuş ve dağıtıma çıkarmıştı. Önümüzdeki süreçte Wear OS 5 ile benzer bir durumun yaşanması muhtemel. Her Wear OS saatinin bu güncellemeleri zamanında alması ideal olurdu, ancak Galaxy Watch 7 serisi ve Pixel Watch 3’te bu yeni özellikleri görebileceğimize dair işaretler mevcut.

Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Fotoğraf Düzenleyici uygulamasına yeni Nesne Silgisi 60 TB kapasiteli SSD ile dünyada ilk Galaxy Buds 3 Pro tanıtımdan önce sızan fotoğraflarla görüldü Çin, 2027’ye kadar Intel ve AMD’yi etkileyecek çip geçişini bitirecek Instagram gençler için zorbalıkla mücadele özelliklerini artırıyor OnePlus Ace 3 Pro 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanıyla gelecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır