Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp kişiselleştirilmiş AI avatar oluşturucusu geliştiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » WhatsApp kişiselleştirilmiş AI avatar oluşturucusu geliştiriyor
WhatsApp kişiselleştirilmiş AI avatar oluşturucusu geliştiriyor

Whatsapp, kullanıcıların hayal ettikleri herhangi bir ortamda kullanmak üzere kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir üretken yapay zeka özelliği üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. WABetaInfo sitesi tarafından Android 2.24.14.7 için yeni WhatsApp Beta’da tespit edilen geliştirme aşamasındaki özellik, görünüşe göre görüntüleri oluşturmak için kullanıcı tarafından sağlanan görseller, metin istemleri ve Meta‘nın AI Llama modelinin bir kombinasyonunu kullanacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, kullanıcıların kendilerini “ormandan uzaya kadar her ortamda” hayal edebileceklerini söylüyor. Örnekler, özellikle Lensa AI veya Snapchat’in “Dreams” selfie özelliği gibi uygulamaları kullananlar için oldukça tanıdık gelecek türden.

whatsapp

Kişiselleştirilmiş avatar oluşturmak için, WhatsApp kullanıcılarının “bir kez kendi fotoğraflarını çekmesi” gerekecek. Bu daha sonra Meta AI’yi herhangi bir ortamda kullanıcının benzerliğinde görüntüler üretmek üzere eğitmek için kullanılacak. Uygulamanın kullanıcıları daha sonra Meta AI sohbetinde ayarın açıklamasını “Beni hayal et” yazarak veya diğer konuşmalarında “@Meta AI beni hayal et…” yazarak avatarlarını oluşturabilecekler.

Özelliğin isteğe bağlı olacağı ve kullanıcıların kullanılmadan önce WhatsApp’ın ayarlarında manuel olarak etkinleştirmesini gerektireceği bildiriliyor. WABetaInfo ayrıca referans görsellerin Meta AI ayarları aracılığıyla istenildiği zaman silinebileceğini belirtiyor.

WhatsApp yeni özelliğini ne zaman tüm kullanıcılarına açacak?

Yeni Imagine AI selfie özelliğinin ne zaman genel kullanıma sunulacağına dair bir gösterge yok. WhatsApp, ABD’deki kullanıcılar için daha genel gerçek zamanlı AI görüntü oluşturmanın yanı sıra Meta AI sohbet robotu için de destek sunmaya devam ediyor. Bu nedenle yeni AI avatar özelliğinin başlatılması biraz zaman alabilir. Meta, önceki üretken yapay zeka araçlarında görülen sorunlar göz önüne alındığında daha temkinli bir yaklaşım benimserse bu sürpriz olmayacaktır.

WhatsApp kişiselleştirilmiş AI avatar oluşturucusu geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPad ve iPhone’a özel Final Cut Pro 2 ve Final Cut Camera çıktı Tim Cook sonrası Apple CEO’luğu için en güçlü aday John Ternus Galaxy Z Fold 6 sızıntısı arka paneli gösteriyor iPhone 11 Hepsiburada’da, kısa süreliğine dikkat çeken bir fiyatla Pirinçli Kabak Yemeği –  Kolay Yemek Tarifleri Masa Başı Çalışanlar İçin Boyun Egzersizleri – Resimli

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır