Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

YouTube uygulamasına yakında uyku zamanlayıcısı eklenebilir

Ana Sayfa » Teknoloji » YouTube uygulamasına yakında uyku zamanlayıcısı eklenebilir
YouTube uygulamasına yakında uyku zamanlayıcısı eklenebilir

Uyku zamanlayıcıları, müzik ve podcast uygulamalarının kullanışlı özellikleri arasında yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere, bu özellik uyku öncesi ayarlandığında belirlenen süre geçtikten sonra oynatılan içerik otomatik olarak durduruluyor. YouTube hâlihazırda böyle bir özellik sunmasa da, Android Authority üzerinde yapılan bir inceleme işlemi hazırlıkların yapıldığını gösteriyor.

YouTube’un Android uygulamasının beta sürümün kodlarında “uyku zamanlayıcısı” ifadesine açık şekilde rastlamak mümkün oluyor. Referanslar, oynatmanın durmasına kalan saatlerin ve/veya dakikaların belirlenebileceğini gösteriyor.

Ayrıca zamanlayıcının bir bildirim olarak görüntüleneceğini öne süren bir “sleep_timer_notification_channel_name” ifadesi de kodlarda göze çarpıyor. Olası bir diyalog seçeneğinde “Zamanlayıcıyı sıfırlayabilir veya izlemeye devam etmek için tamama tıklayabilirsiniz” yazıyor. Yani biraz daha uzun süre dinlemek/izlemek isteyenler bunu zamanlayıcıya müdahale ederek yapabilecek.

YouTube Music uygulamasında bu özellik çoktandır mevcut

YouTube Music’te uyku zamanlayıcısı mevcut olsa da, YouTube’da bu özelliğin olmaması gecikmiş bir ekleme olarak değerlendirilebilir. Android telefon kullanıcıları, YouTube’da benzer işlevler için üçüncü taraf uygulamalara ve geçici çözümlere başvuruyor. iPhone kullanıcıları sistem genelinde bir zamanlayıcı ayarlayabiliyor ve zamanlayıcı bittiğinde “oynatmayı durdur” öğesine dokunarak medya oynatımı için kendi uyku zamanlayıcısını uygulayabiliyor.

YouTube’un uyku zamanlayıcısına bir “video sonu” seçeneğinin eklenmesi de beklentiler arasında yer alıyor. Müzik uygulamasında “şarkı sonu” seçeneğinin bulunması, benzer bir dokunuşun YouTube’a da yapılması ihtimalini artırıyor. Beta uygulamasında görülen izler, beklenen duyurunun yakında gelebileceğinin sinyalini veriyor.

YouTube uygulamasına yakında uyku zamanlayıcısı eklenebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Logitech G515 oyun klavyesi tanıtıldı Oppo Reno 12 ve Reno 12 Pro tanıtıldı, işte özellikleri Anker Soundcore Life P20i Trendyol iş birliğiyle satışa sunuldu Arc tarayıcı Windows’a geliyor X Premium takipçisi 2500’den fazla olanlara mavi tik veriyor Apple Intelligence’ın özel emoji oluşturma özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır