Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

4 TB SD kartlar 2025’te piyasaya çıkıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » 4 TB SD kartlar 2025’te piyasaya çıkıyor
4 TB SD kartlar 2025’te piyasaya çıkıyor

Birkaç yıl önce 400 GB kapasiteli bir microSD kart büyük bir yenilik olarak karşılanmıştı, ancak şimdi Western Digital tarafından tanıtılan 4 TB kapasiteli tam boy SD kart, depolama kapasitesi konusunda adeta bir devrim niteliğinde ürün gibi görünüyor. SanDisk Extreme Pro markası altında piyasaya sürülecek olan bu ürün, özellikle kameralar ve laptoplar için tasarlanmış. Bu, bir SD kartta bu boyutta bir depolama alanının kullanılmasının ilk örneği olarak dikkat çekiyor.

Western Digital, bu dört terabaytlık SD kartın ön gösterimi bu hafta ABD Las Vegas’ta düzenlenen NAB Show’da yapıldı. Fakat kartın piyasaya sürülmesi 2025’i bulacak. AnandTech’e göre, kart Ultra High Speed-I (UHS-I) arayüzünü kullanıyor ve UHS104 (SDR104) modunda 104MB/s’ye kadar veri transfer hızları destekliyor. Ayrıca, 8K video kaydı için yeterli olan minimum 30MB/s ardışık yazma hızına sahip.

SD Association, 2018 yılında Secure Digital Ultra Capacity (SDUC) kart özelliklerini duyurmuş ve SD kartların yakın zamanda 128 terabayta kadar depolama kapasitesine sahip olabileceğini vaat etmişti. 4TB kapasiteye ulaşılması epey zaman aldı ve Western Digital, yaklaşmakta olan kartın içindeki NAND tipini açıklamıyor, bu da daha yüksek kapasitelerin henüz daha fazla zaman alabileceğini gösteriyor.

4 TB SD kartın fiyatı ne olacak?

Eğer 4K’nın ötesinde çözünürlüklerde kayıt yapmayı düşünüyorsanız, Western Digital’in gelecek yıl hazır olması beklenen dört terabaytlık bu alan sizin için ideal olabilir. Ancak büyük soru, 4TB UHS-1 SD kartın maliyeti olacak. Aynı kartın 1TB versiyonları yaklaşık olarak 140 dolar civarında satılırken, 4TB versiyonunun maliyetinin 600 dolar veya daha fazla olması bekleniyor.

Bu gelişmeler, yüksek kapasiteli depolama çözümleri arayan profesyoneller ve teknoloji meraklıları için önemli bir dönüm noktası niteliğinde. Özellikle yüksek çözünürlüklü video kayıtları ve büyük veri depolama ihtiyaçları düşünüldüğünde, bu tür bir kapasite artışı, kullanıcıların iş akışlarını önemli ölçüde değiştirebilir. Önümüzdeki yıllarda SD kart teknolojisinde daha fazla yenilik görmeyi bekleyebiliriz, bu da mobil cihazların ve diğer taşınabilir teknolojilerin potansiyelini daha da artırabilir.

4 TB SD kartlar 2025’te piyasaya çıkıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TikTok öneri algoritmasının bağımsızlaştırılması üzerine tartışmalar Huawei Watch Fit 3 satışta, Türkiye fiyatı ve özellikleri burada OnePlus Ace 3V mor rengiyle görüntülendi WWDC 2024, yapay zekâ dışında da büyük yenilikler getirecek X engelleme tuşunun işleyişini değiştiriyor CMF Phone 1 sızıntısı telefonun özelliklerini doğruluyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır