Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor
Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor

Activision oyunlarını oynayan kişilerin giriş bilgilerini çalan bir korsanlık faaliyetini soruşturuyor. TechCrunch’ın haberine göre, kötü niyetli kişiler, kurbanların bilgisayarlarına başarılı bir şekilde kötü amaçlı yazılım yüklüyor ve erişimlerini oyun hesapları ve hatta kripto cüzdanları için oturum açma bilgilerini çalmak için kullanıyor.

Activision’ın kurbanların kötü amaçlı yazılımı kaldırmasına ve hesaplarının kontrolünü yeniden kazanmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. Ancak şirket şu anda kötü amaçlı yazılımın nasıl yayıldığını söylemek için yeterli bilgiye sahip değil.

TechCrunch’ın kaynağı, kötü amaçlı yazılımın “yalnızca üçüncü taraf araçları yüklü olan kişileri etkileyebileceğini” söyleyerek; insanların bunu genellikle oyunlarda kullanılan, Activision’ın geliştirmediği bir yazılımdan aldığını ima etti.

Activision: Sunucularımızda sorun yok

Activision sözcüsü Delaney Simmons, yayına şirketin “daha geniş sektördeki bazı oyuncu kimlik bilgilerinin, yetkisiz yazılım indirme veya kullanma nedeniyle kötü amaçlı yazılımlardan tehlikeye girebileceği iddialarının” farkında olduğunu söyledi. Simmons, şirketin sunucularının “güvenli ve tavizsiz kaldığını” ekledi.

Hackleme planının Call of Duty için hile yazılımı geliştiren Zeebler olarak bilinen biri tarafından ortaya çıkarıldığı göz önüne alındığında, bu kesinlikle makul bir teori. Zeebler, TechCrunch’a planı müşterilerinden birinin kendi yazılımı için hesabı çalındığında keşfettiğini söyledi. İncelemesinin ardından çalıntı kimlik bilgilerini içeren bir veritabanı keşfeden Zeebler, kötü amaçlı yazılımın gerçek bir yazılım gibi görünecek şekilde gizlendiğini, ancak aslında kurbanların girdiği kullanıcı adlarını ve şifreleri çalmak için tasarlandığını da söyledi.

Zeebler muhtemelen hile yazılımlarının insanların oturum açma bilgilerini toplamak için klonlanması gibi üçüncü taraf araçlardan bahsediyor ancak Activision kullanıcılarına saldıran yazılım kimlik avı yapıyor. Bütün bu yaşananlar insanların giriş sayfalarının bile gerçekliğini kontrol etmesi gerektiğini gösteriyor.

Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fortnite ve Epic Games Store AB için Apple’a sunuldu Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor Realme 12X tanıtıldı, işte özellikleri Google Home Favoriler widget’ı ile Android ve Wear OS’te hızlı kontrol Galaxy A55 ve Galaxy A35’e DxOMark’tan önemli övgüler TECNO Camon 30 Pro 5G Türkiye’de satışa sunuldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır