Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Jack Dorsey, Bluesky yönetim kurulundan ayrıldı

Ana Sayfa » Teknoloji » Jack Dorsey, Bluesky yönetim kurulundan ayrıldı
Jack Dorsey, Bluesky yönetim kurulundan ayrıldı

Jack Dorsey’nin Bluesky yönetim kurulundan ayrıldığı anlaşıldı. TechCrunch‘ın fark ettiği üzere, Bluesky’nin en tanınmış destekçisi ve eski Twitter CEO’su olan Dorsey, hafta sonu X’te bu durumu duyurdu. Bir kullanıcının “Hâlâ Bluesky yönetim kurulunda mısınız?” sorusuna sadece “Hayır” diye yanıt verdi.

2019 yılında o zamanki Twitter ekibi tarafından bir proje olarak başlatılan merkeziyetsiz sosyal ağ, sonunda kendi başına ayrıldı. Yaklaşık bir yıl boyunca sadece davetiye ile erişilebilen platform, Mart ayında halka açıldı. Dorsey, Bluesky’nin yönetim kurulunda yer alırken, Bluesky 2021’den beri CEO olan Jay Graber tarafından yönetiliyor.

Jack Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’ı devralması hakkında karışık düşüncelere sahipti. Ancak görünüşe göre şimdi görüşlerini değiştirdi. Cumartesi günü X’te “Haklarınızı size vermeleri için şirketlere güvenmeyin. Onları kendiniz koruyun özgürlük teknolojisi kullanarak (birini kullanıyorsunuz)” diye yazdı.

Bluesky da, pazar günü yaptığı iki paylaşımda, Dorsey’e teşekkür ederken ayrılışını doğruladı ve “kullanıcıların deneyimlerini kontrol altına alabilecekleri bir sosyal ağ oluşturma taahhüdümüzü paylaşan” yeni bir yönetim kurulu üyesi aradığını açıkladı.

Ne Bluesky ne de Dorsey kendisinin yönetim kurulundan nasıl veya neden ayrıldığı konusunda bir açıklama yapmadı. Şimdilik, iki yönetim kurulu üyesi kaldı: CEO Jay Graeber ve Jabber / XMPP mucidi Jeremie Miller. Dorsey, ilk olarak Twitter’ın kullanmasını istediği açık kaynaklı bir sosyal medya standardı geliştirme projesi olarak Bluesky’yi 2019’da destekledi. 2022’de Twitter’dan ayrıldığında, Bluesky’nin yönetim kuruluna katıldı.

Jack Dorsey, Bluesky yönetim kurulundan ayrıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

108MP kamera ve 5000 mAh pil Microsoft Build 2024 ne zaman, saat kaçta ve nasıl izlenir? Galaxy Z Flip 6 Exynos 2400 ve 12 GB RAM ile gelecek Tinder randevu bilgilerini paylaşmayı kolaylaştırıyor Fairphone 23 pazarda daha kullanıcılarla buluşmayı planlıyor Huawei Pura 70 ile P serisini sürdürecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır