Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft Windows ve Surface ekiplerini aynı lidere bağlıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Microsoft Windows ve Surface ekiplerini aynı lidere bağlıyor
Microsoft Windows ve Surface ekiplerini aynı lidere bağlıyor

Microsoft Windows deneyimleri ve Windows cihazları ekiplerini yeniden tek bir bölümde birleştirdi. Şirket bu birimin başına da tecrübeli yöneticisi Pavan Davuluri’yi getirdi. Davuluri, geçtiğimiz yıldan bu yana Surface ekibine kaptanlık yapıyordu. Yazılım devi, Panos Panay’ın ayrılığının ardından Windows deneyimleri ve Windows cihazları ekiplerini ayırmıştı.

Yeniden birleştirme kararı da yönetim kadrosundaki bir ayrılığın ardından geldi. Bu sefer ayrılan isim, daha önce Bing arama motoru ve reklam işini de yöneten eski Windows deneyimleri ekip lideri Mikhail Parakhin oldu.

Microsoft’un başkan yardımcısı Rajesh Jha’nın imzasıyla çalışanlara gönderilen açıklamada, Parakhin’in “yeni rolleri keşfetmeye karar verdiği” belirtildi. Parakhin’in şirketten tamamen ayrılıp ayrılmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Ancak Parakhin’in görevinden Microsoft’un Deepmind kurucusu Mustafa Süleyman’ı işe aldığını duyurmasından bir hafta sonra ayrılması dikkat çekiyor. Süleyman’ın Parakhin’den doğrudan kendisine rapor vermesini istediği söyleniyor. Parakhin, “geçiş süresi” olarak tanımlanan bu dönemde şirket bünyesinde teknoloji şefi Kevin Scott’a rapor vermeye devam edecek.

Microsoft Windows tarafında daha bütünsel bir yaklaşım benimseyecek

Jha açıklamasında, iki ekibin birleşmesinin şirketin “bu yapay zeka çağı için Windows istemcisi ve bulutu kapsayan silikon, sistemler, deneyimler ve cihazlar oluşturmaya yönelik bütünsel bir yaklaşım benimsemesine” olanak sağlayacağını belirtti. Davuluri artık hem web deneyimleri hem de cihazlar ekiplerini yönetse de, web deneyimleri tarafında yine Microsoft’un yapay zeka yöneticisi Mustafa Süleyman’a bağlı çalışmaya devam edecek.

Microsoft Windows ve Surface ekiplerini aynı lidere bağlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirecek yenilikler getiriyor Samsung Galaxy Watch FE sızıntısı tasarım ve özellikleri gösteriyor TCL Electronics en yeni ürünlerini İstanbul’da tanıttı Türksat 42e Güncel 2024 Frekans Listesi (Bütün Kanallar) Huawei Watch Fit 3, Apple Watch benzeri bir tasarımla gelecek HMD View özellikleri ve görselleri sızdırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır