Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Android 15 bildirim sorunlarına çözüm getirecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Android 15 bildirim sorunlarına çözüm getirecek
Android 15 bildirim sorunlarına çözüm getirecek

Google, bu yılın başlarında geliştiricilere ön izlemesini sunduğu Android 15 güncellemesinde, “bildirim soğuma” adı verilen yeni bir özellik tanıttı. Bu özellik, bir uygulama arka arkaya birden fazla uyarı gönderdiğinde bildirimlerin hacmini kademeli olarak azaltmak için tasarlanmıştı. Ancak, bu özellik telefonun bu uyarılar nedeniyle sürekli titreşimine engel olmadığı belirlendi. En son Android 15 Beta 1.2 güncellemesinde, “kilit açıkken titreme” olarak etiketlenen yeni bir geçiş keşfedildi.

Gelecek ayar: Kilit açıkken titreme

“Kilit açıkken titreme” ayarı, ekranın kilidi açıkken telefonunuzun sadece o zaman titreşeceğini garanti ederek, aynı uygulamadan gelen sayısız uyarı nedeniyle cebinizde telefonunuzun titreşmesini etkili bir şekilde önler. Ancak, ana “bildirim soğuma” özelliğinin aksine, “kilit açıkken titreme” özelliği varsayılan olarak etkin değildir. Telefonlarının dokunsal geri bildirimi, uyarılar tarafından aşırı derecede tetiklendiği konusunda endişe duyan kullanıcılar, “kilit açıkken titreme” özelliğini kolayca aktive edebilirler.

Önemli uyarıları kaçırmaktan endişe duyanlar için, “kilit açıkken titreme” geçişini devre dışı bırakma seçeneği mevcuttur ve ayrıca “bildirim soğuma” özelliğini tamamen kapatabilirler. Alternatif olarak, kullanıcılar “tüm bildirimlere soğuma uygula” varsayılan ayarını “yalnızca konuşmalara soğuma uygula” olarak değiştirebilirler. Bu şekilde, mesajlar haricindeki kritik uyarıları kaçırmaktan kaçınabilirler.

Google, “bildirim soğuma” sayfasını Android 15 Beta 1’de kullanıcılardan gizlemiş olsa da, bu özelliğin gelecekteki bir beta yazılımında, muhtemelen önümüzdeki ay Android 15 Beta 2 sürümünde yeniden ortaya çıkması bekleniyor. Bu özelliğin yeniden tanıtılması, yeni “kilit açıkken titreme” geçişini de içermesi bekleniyor. “Bildirim soğuma” özelliğinin kodu zaten AOSP’de (Android Açık Kaynak Projesi) bulunduğundan, bu özelliğin Pixel olmayan cihazlarda da kullanılabilir olması öngörülüyor.

Bu güncellemeyle, Android kullanıcıları artık bildirimlerden kaynaklanan can sıkıcı titreşimlerle başa çıkmak zorunda kalmayacaklar. Android 15, kullanıcı deneyimini iyileştirecek önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Android 15 bildirim sorunlarına çözüm getirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Watch FE şimdiden siparişe açıldı Microsoft Edge YouTube videolarını gerçek zamanlı çevirecek El Açması Peynirli Börek Tarifi Samsung Fotoğraf Düzenleyici uygulamasına yeni Nesne Silgisi Apple M4 Mac Serisi, AI destekli yeniliklerle gelecek Samsung Galaxy M55 resmiyet kazandı, işte özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır