Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple Mac için yeni bir hesap makinesi uygulaması hazırlıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Mac için yeni bir hesap makinesi uygulaması hazırlıyor
Apple Mac için yeni bir hesap makinesi uygulaması hazırlıyor

Apple’ın Mac’lerde suduğu hesap makinesi uygulaması amacına uygun şekilde iyi çalışıyor. Ancak macOS 15 ile birlikte bu uygulama biraz daha yetenekli ve işlevsel hâle gelecek gibi görünüyor. Apple Mac için sunduğu hesap makinesi uygulamasına not alma ve para birimi çevirme gibi özellikler eklemeye hazırlanıyor. AppleInsider sitesinin haberine göre, yenilenen uygulamada tasarım da değişecek ve numara kutuları yuvarlak butonlarla yenilenecek.

Kullanıcılar hesap makinesinin boyutlarını yeniden ölçeklendirebilecek. Hesap makinesi büyütüldüğü takdirde yuvarlak tuşlar uzatılacak. Makine küçültüldüğünde ise tuşlar yine orijinal görünümüne geri dönecek.

Tek bir tuşa tıklayarak erişilebilen yeni geçmiş bandı, kullanıcılara önceki hesaplamalarını gösterecek. Böylelikle birden fazla veriyle çalışanların ya da bir trend görmeyi isteyenlerin bunları ayrıca takip etmesine ya da not almasına gerek kalmayacak. Hesap makinesi hangi modda olursa olsun, işlenen bilgileri bu bant üzerinden görmek mümkün hâle gelecek.

Güncellenen uygulama, görünüşe göre Notes entegrasyonuyla da gelecek ve Microsoft’un OneNote gibi rakip ürünlerde olduğu gibi matematiksel gösterimlerle daha kolay notlar oluşturmaya olanak sağlayacak.

Apple Mac ve iOS yeniliklerini WWDC 2024’te duyuracak

Son olarak yeni hesap makinesi uygulaması, dönüştürme aracını kullanıcı arayüzüne dahil ederek farklı para birimlerindeki sayılarla çalışmayı kolaylaştıracak. Belirli bir tutarın başka bir para biriminde ne kadar olduğunu görmek istediğinizde artık araca açılır menüyü kullanarak erişmeniz gerekmeyecek.

Apple Mac ve iOS için hazırladığı yenilikleri haziran ayında gerçekleştireceği WWDC 2024 etkinliğinde duyuracak.

Apple Mac için yeni bir hesap makinesi uygulaması hazırlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Apple iPad için ilk kez Hesap Makinesi uygulaması çıkarıyor xAI 6 milyar dolar yatırım topladı OnePlus Ace 3 Pro özellikleri tanıtımdan önce doğrulandı macOS Sequoia, Macintosh köklerine saygısını gösteriyor Motorola yeni telefonunun tanıtım tarihini açıkladı Apple M4 Mac Serisi, AI destekli yeniliklerle gelecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır