Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple yeni iPad Pro ve Air’da fiziksel SIM’e yer vermiyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple yeni iPad Pro ve Air’da fiziksel SIM’e yer vermiyor
Apple yeni iPad Pro ve Air’da fiziksel SIM’e yer vermiyor

Apple, OLED ekranların yanı sıra büyük bir yeniliği daha kullanıcılarına sunuyor: Fiziksel SIM kart yuvasının kaldırılması. Bu değişiklik, yeni iPad Air ve iPad Pro modellerinde kendini gösterdi. İlk olarak ABD’de satılan iPhone’larda başlayan bu yenilik, şimdi de iPad’lere taşınıyor.

Türkiye’deki Apple web sitesinde yer alan iPad Pro ve iPad Air özelliklerine baktığımızda da, bu yeni modeller yalnızca eSIM ile uyumlu ve fiziksel SIM kartlarla çalışmıyor. Bu durum, Apple’ın bu sefer sadece ABD’de değil, küresel anlamda eSIM teknolojisini benimsemekte kararlı olduğunu gösteriyor.

eSIM teknolojisi, son birkaç yıldır popülerliğini artırıyor. Birçok akıllı telefon bu teknolojiyi desteklese de, Apple eSIM’i tek seçenek olarak sunan ilk büyük marka oldu. Bu durum, çoğu kullanıcı için sorun teşkil etmese de, sık sık SIM kartını çıkarıp başka cihazlara takma alışkanlığı olanlar için zorluklar yaratabilir.

eSIM teknolojisinin, kullanıcıların mobil tablet planlarını daha rahat bir şekilde karşılaştırmasına olanak tanıması bekleniyor. Apple Watch’ta olduğu gibi, iPad’inizdeki eSIM aynı operatör üzerinden olmak zorunda değil. Yani, teorik olarak eSIM, mobil plan seçeneklerinde daha fazla esneklik sunabilir.

Ancak, bu geçişin herkes tarafından hoş karşılanmayacağı da bir gerçek. Özellikle Android cihazlarıyla da çalışan kullanıcılar için eSIM, bazı uyum sorunlarına yol açabilir. Yine de Apple, eSIM teknolojisine geçiş konusunda net bir tutum sergiliyor.

Apple yeni iPad Pro ve Air’da fiziksel SIM’e yer vermiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPad Air 12.9 için yeni ekran iddiası Yandex Maps API Türkiye’de kullanıma sunuldu TikTok’un Instagram’a rakip platformunun çıkışına az kaldı OpenAI Reddit ile anlaşma yaparak AI için içerik alıyor Çin, AMD ve Intel işlemcilerine yönelik yeni kısıtlamalar getirdi Galaxy S24 Ultra için büyük kamera güncellemesi yolda

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır