Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google Gemini, Google Asistan’ın yerini alıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google Gemini, Google Asistan’ın yerini alıyor
Google Gemini, Google Asistan’ın yerini alıyor

Google’ın ileri düzey yapay zeka (Yapay Zeka) ve büyük dil modeli (LLM) tarafından desteklenen yeni dijital yardımcısı Gemini, Google Asistan’ın ötesine geçmeye hazırlanıyor. Google Asistan’ın kısa süre içinde yerini alması beklenen Gemini, özellikle e-posta yönetimi konusunda kullanıcıların verimliliğini artıracak çözümler sunuyor. Gmail, yakında kullanıcılara uzun e-postaları özetleyebilme imkanı sunacak şekilde Gemini entegrasyonunu almaya hazırlanıyor.

Gmail’de Gemini entegrasyonu ile e-posta özetleme dönemi

Android Authority, Gmail’deki Gemini entegrasyonunu bir ekran görüntüsü aracılığıyla gösterdi. Google henüz bu özelliği herkese sunmamış olsa da, site bu özelliği bir şekilde çalışır halde elde etmeyi başardı. Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere, e-postanın konu satırının altında bir “Bu E-postayı Özetle” butonu yer alacak.

gmail gemini

Bu butona tıklandığında, e-postanın maddeler halinde özetlenmiş versiyonunu sunan Gemini’nin aşağıdan yukarı kayan penceresi belirecek. Kullanıcılar, sonucu beğenip beğenmeme yoluyla geri bildirimde bulunabilecek ve e-posta özetini panoya kopyalamak için panoya butonuna tıklayabilecek. Özellikle metin miktarı yüksek e-postalar için bu özellik büyük fayda sağlayacak.

Bu özelliğin herhangi bir aksaklık olmadan çalışıyor olması, Google’ın yayın için hazır olabileceğini gösteriyor. Ancak, şirketin Google I/O 2024 etkinliği öncesinde bekleyebileceği düşünülüyor. 14 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yaklaşan etkinlikte, Google; Android 15, Android TV/Google TV, ChromeOS, Wear OS 5 ve Chrome, Gemini dahil diğer hizmetler için ilerlemeleri tam anlamıyla açığa çıkaracak.

Google Gemini, Google Asistan’ın yerini alıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google 2 trilyon dolarlık şirket oldu iPad Air 12.9 için yeni ekran iddiası iTop PDF Pro – Ücretsiz VIP Hesap 2024 Galaxy S24 Ultra için büyük kamera güncellemesi yolda Samsung One UI 6.1.1, portre fotoğrafları AI ile iyileştirecek ZTE Axon 60 Ultra tanıtıldı, işte özellikleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır