Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor
Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından Rakuten Kobo, e-kitap okuyucu pazarına yenilikçi bir soluk getiriyor. Firma, ilk renkli e-kitap okuyucuları olan Kobo Libra Colour ve Kobo Clara Colour modellerini duyurdu. Bu cihazlar, E Ink’ın son teknolojisi Kaleido renkli ekran teknolojisini kullanıyor. Kaleido, ince, pastel tonlarıyla dikkat çekiyor ve gri tonlamalı 300ppi çözünürlüğünden, renkli içerik görüntülediğinizde 150ppi çözünürlüğe düşüyor.

Kobo’nun renkli dünyasına bir bakış

Rakuten Kobo’nun bu yeni ürünleri, mevcut e-kitap okuyucularına küçük ancak önemli iyileştirmeler sunuyor. Örneğin, yedi inçlik Kobo Libra 2 modeli, suya dayanıklı IPX8 tasarımı, fiziksel sayfa çevirme düğmeleri, kilit ekranı reklamlarının olmaması ve daha fazla depolama alanı gibi özellikleriyle Amazon ekosistemi dışındaki favori e-kitap okuyucusu olarak öne çıkıyor.

kobo libra colour

219,99 dolar fiyat etiketine sahip Kobo Libra Colour, tüm bu özellikleri koruyor ve aynı zamanda Kobo Elipsa 2E modelinde olduğu gibi Kobo Stylus 2 ile uyumlu hâle geliyor. Ancak, Kobo Libra 2 modelinden 30 dolar daha pahalıya mal oluyor. Ayrıca 69,99 dolar daha ödeyerek ekran kalemini satın almak gerekiyor.

149,99 dolar fiyatla satışa sunulan Kobo Clara Colour modeli, en yakın kardeşi olan 139,99 dolarlık Kobo Clara 2E modelinden biraz daha farklı özelliklere sahip. Aynı altı inçlik ekranı ve suya dayanıklı IPX8 tasarımını sunarken, artık 16GB depolama alanı ve geliştirilmiş bir işlemciye sahip.

kobo clara colour

Öte yandan Kobo, aynı depolama ve işlemci yükseltmelerine sahip olan siyah-beyaz ekranlı Kobo Clara BW modelini de duyurdu. Bu ürün de 129,99 dolar satılıyor.

Tüm bu cihazlar, bugünden itibaren ön siparişe açık olup, 30 Nisan’da yurt dışında sevkiyata başlanacak. Bu yenilikler, özellikle renkli içeriklerin okunmasında yeni bir dönem başlatarak, kullanıcılara daha zengin bir okuma deneyimi sunmayı vaat ediyor. Kobo’nun bu adımı, e-kitap okuyucu pazarında renkli ekranların kullanımını yaygınlaştırabilir ve diğer üreticiler için de bir örnek teşkil edebilir. Teknoloji meraklıları ve kitap severler için Kobo’nun renkli e-kitap okuyucuları, dijital okuma deneyiminde çığır açan bir yenilik olarak kabul edilebilir.

Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

iPhone 16 Pro Max beklenenden daha büyük olacak X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek Netflix’e özel Tyson ve Paul boks maçı kasım ayına ertelendi Chrome Enterprise Premium ile ücretli gezinti deneyimi Huawei nova 12 SE ve nova 12s Türkiye’de satışta Android 15 veri korumaya ve pil ömrünü uzatmaya yardım edecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır