Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor
Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor

Microsoft, tüm bireysel kullanıcı hesapları için geçiş anahtarı desteğini tam kapsamla kullanıma sunuyor. Bu destek geçtiğimiz yıl Windows 11’de aktifleştirilmişti. Artık diğer Windows sürümlerinde, iOS’te ve Android’de de geçiş anahtarları oluşturulabilecek. Böylelikle her seferinde parola yazmadan Microsoft hesaplarında rahatlıkla oturum açılabilecek.

Bu bağlantıya tıklatarak Microsoft hesaplarınız için geçiş anahtarları oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar geçiş anahtarıyla giriş yapmak için yüz, parmak izi, PIN kodu veya güvenlik anahtarı seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Microsoft’un güvenlik, uyumluluk ve kimlikten sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Vasu Jakkal tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Artık masaüstü ve mobil tarayıcılarda Microsoft 365 ve Copilot da dahil olmak üzere Microsoft uygulamalarında ve web sitelerinde oturum açmak için bir geçiş anahtarı kullanabilirsiniz. Geçiş anahtarınızı kullanarak Microsoft uygulamalarının mobil sürümlerinde oturum açma desteği önümüzdeki haftalarda sunulacaktır.”

Geçiş anahtarları, Microsoft’un parolasız bir geleceğe doğru ilerleme çabalarında büyük bir kilometre taşını temsil ediyor. Microsoft, Windows Hello kimlik doğrulamasını ilk olarak 2015 yılında Windows 10 ile sunarak yüz, parmak izi veya PIN aracılığıyla bir bilgisayarda oturum açmayı mümkün kılmıştı. Microsoft daha sonra Nisan 2018’de FIDO güvenlik anahtarlarını desteklemeye başladı ve ardından 2021’de Microsoft hesapları için tamamen şifresiz bir seçenek ekledi.

Microsoft geçiş anahtarı desteğinde Apple ve Google ile aynı çizgide

Geçiş anahtarları artık Apple, Google, Microsoft ve diğerleri tarafından benimsenen endüstri normu hâline geldi. Şu ana kadar 400 milyondan fazla Google hesabında şifre anahtarları kullanıldı. Bu da şifre anahtarlarının her yerde oturum açmak için şifre kullanmak zorunda kalmanın popüler bir alternatifi olduğunu gösteriyor.

Microsoft geçiş anahtarı desteğini tüm tüketici hesaplarına açıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Motorola Edge 50 Fusion şimdi de sızan videoyla görüldü Instagram Arkadaşlar için Yeni Video Öneri Özelliği Geliştiriyor Yenilikçi Kadran ve tartışmalı fiyat PUBG Şekilli Nick Yazma iTop VPN Ücretsiz VIP Hesap [Nisan 2024] Samsung Galaxy A73 ve A33 için One UI 6.1 dağıtıma çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır