Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Samsung operasyon kârında 10 kat artış bekliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung operasyon kârında 10 kat artış bekliyor
Samsung operasyon kârında 10 kat artış bekliyor

Samsung 2024’ün ilk çeyreğine ait kazanç beklentisini kamuoyu ile paylaştı. Şirket, bu dönemde satış gelirlerinin 51 ila 53 milyar dolar arasında gerçekleşmiş olduğunu tahmin ediyor.

Ancak şirketin raporunda asıl dikkat çekici kısım operasyon kârında beklenen sıçrama oluyor. Güney Koreli teknoloji devi, operasyon kârının 5 milyar doların hemen altında olmasını bekliyor. Bu geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla 10 kat bir kâr artışı anlamına geliyor.

Operasyon kârındaki artışta en önemli faktör olarak yapay zeka çiplerinde kullanılan yüksek bant genişlikli belleklere olan talebin artması ön plana çıkıyor. Reuters’a konuşan bir analist, NAND çiplerinin envanter değerinin de arttığını ve bunun da marjları etkilediğini ifade etti.

Samsung Galaxy S24 serisinin de faydasını gördü

Samsung’un Galaxy S24 serisiyle birlikte cihaz üstü yapay zeka deneyimine odaklanmıştı. Bu da şirketin kârını artırmasına yardımcı olmuş gibi görünüyor. Amiral gemisi telefonların satışlarındaki artış, doğal olarak kârlılığa da yansıyor.

Samsung’un 2024’ün ilk çeyreğine ait nihai finans raporu, 25 Nisan’da yayınlanacak.

Samsung operasyon kârında 10 kat artış bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Apple iOS 19 için hazırlıklara başladı Huawei Watch 4 Pro Space Exploration tanıtımdan önce sızdırıldı Intel Core i9 CPU’nun kararlılığı üzerine anakart anlaşmazlığı Adobe’ye abonelik iptal zorlukları nedeniyle dava açıldı Android yapay zekâ çağında değişime hazırlanıyor OpenAI’dan ChatGPT için özel üniversite ve STK sürümleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır