Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Threads gerçek zamanlı arama sonuçlarını test ediyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Threads gerçek zamanlı arama sonuçlarını test ediyor
Threads gerçek zamanlı arama sonuçlarını test ediyor

Meta’nın Threads uygulaması şirketin X’e rakibi olarak tanımlanıyor. Ancak Threads’in aynı zamanda X’te aktif olan kullanıcıları, platformun gerçek zamanlı haberlere ulaşma konusunda pek de verimli olmadığını belirtiyor.

Threads’in Senin İçin sekmesinde yeni gönderilerin yanı sıra birkaç günlük gönderileri de görmek mümkün oluyor. Platforma kısa süre önce trend konular bölümü eklenmiş olsa da, burada sadece beş konu gösteriliyor. Threads’i gerçek zamanlı bir haber kaynağı olarak kullanmak isteyenler için de Meta’nın kolları sıvadığı söyleniyor.

Gerçek zamanlı arama özelliğinin testlerinin başladığını gösteren ekran görüntüsü Daniel Rodriguez tarafından paylaşıldı. Threads’in tepe yöneticisi Adam Mosseri de planlanan bu değişikliği doğruladı. Mosseri, “İlgili arama sonuçlarını gerçek zamanlı olarak bulmayı kolaylaştırmak için bunu az sayıda kişiyle test etmeye başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bunun nispeten küçük bir değişiklik olduğu söylenebilir. Ancak kronolojik arama desteğinin sunulmaması, güncel olaylarla ilgili haber veya yorum bulmak isteyen kullanıcıların sinirini bozan bir durum olmuştu. “En son” gönderilere göre, sıralama ve kronolojik arama aynı şey olmasa da, güncel konularla ilgili gönderilerin bulunması daha kolay hâle gelebilir.

Threads hassas konulardan uzak duruyor

Ancak bu özelliğin ne kadar kullanışlı olacağı, Meta’nın filtreyi platformdaki tüm konuların kullanımına sunup sunmayacağına bağlı olacak gibi görünüyor. Ekran görüntüsünde Mosseri’nin önem verdiği bir konu başlığı olan NBA için güncellik seçeneğini gösteriyor. Bu noktada Mosseri’nin daha önce yaptığı açıklamalarda, Threads’in “sert haberlerin” öne çıktığı bir mecra olmasını istemediğini belirtmekte fayda var.

Threads’in siyasi içerik önerilerini sınırlandırması bazı kullanıcıları sinirlendirmişti. Platform, “aşılar ve COVID-19” gibi hassas konuları da arama sonuçlarında sınırlandırmayı tercih etmişti. Yeni dönemde bu yaklaşımların değişip değişmeyeceği merak edilenler arasında yer alıyor.

Threads gerçek zamanlı arama sonuçlarını test ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi 14T ve 14T Pro hakkında ilk detaylar sızdı Google Haritalar Canlı Etkinlikler özelliği iPhone’lara geliyor Samsung Galaxy Watch FE şimdiden siparişe açıldı AMD siber saldırı kaynaklı veri hırsızlığı iddialarını araştırıyor Apple, WWDC 2024 için beklenen resmi duyuruyu yaptı The Sims 4 Lovestruck genişleme paketi duyuruldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır