Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TikTok için ABD’de yasak tehlikesi giderek yaklaşıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » TikTok için ABD’de yasak tehlikesi giderek yaklaşıyor
TikTok için ABD’de yasak tehlikesi giderek yaklaşıyor

TikTok’un ABD‘de yasaklanmasına yol açabilecek tasarı yasalaşmaya çok daha yakın görünüyor. Yasa geçen ay Temsilciler Meclisi’nden geçti ancak birkaç önde gelen senatörün muhalefeti nedeniyle TikTok yasası henüz Senato tarafından onaylanmadı. Ancak “Amerikalıları Yabancı Düşmanların Kontrollü Uygulamalarından Koruma Yasası”nın onaylanması ihtimali giderek artıyor.

Temsilciler Meclisi, bu hafta sonu TikTok tasarısının biraz revize edilmiş bir versiyonunu içeren bir yasa tasarısı paketini oylamaya hazırlanıyor. Tasarının en son versiyonunda, ByteDance’in TikTok’u elden çıkarmak için orijinal tedbirde öngörülen altı aylık süre yerine 12 aya kadar süresi olacak.

NBC News’in haberine göre; bu değişiklik, Senato Ticaret Komitesi başkanı Senatör Maria Cantwell de dahil olmak üzere Senato’nun bazı şüpheci üyelerinin desteğini kazanmanın anahtarı niteliğinde. Revize edilen yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi tarafından önümüzdeki cumartesi günü onaylanması bekleniyor. Çünkü bu tasarı, Ukrayna ve İsrail’e de yardımı içeren bir paketin parçası. Tasarının önümüzdeki hafta itibarıyla ABD Senatosu’na gelmesi bekleniyor. ABD Başkanı Joe Biden, Kongre’den geçmesi halinde tasarıyı onaylayacağını daha önce açıklamıştı.

TikTok yasaya itiraz edecek

Tasarı yasalaşırsa, TikTok (ve potansiyel olarak “yabancı bir düşman tarafından kontrol edilen” ve ulusal güvenlik tehdidi olarak kabul edilen diğer uygulamalar), başka bir kişi veya kuruluşa satılmadığı takdirde ABD uygulama mağazalarında yasaklanacak. Şirketin CEO’su Shou Chew, yasaya resmi olarak itiraz edeceklerini daha önce açıklamıştı.

TikTok’tan konuyla ilgili olarak daha önce yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı: “Temsilciler Meclisi’nin, 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğünü ayaklar altına alacak, 7 milyon işletmeyi mahvedecek ve ABD ekonomisine her yıl 24 milyar dolar katkıda bulunan bir platformu kapatacak bir yasak tasarısını bir kez daha engellemek için önemli dış ve insani yardım maskesini kullanması talihsiz bir durum.”

TikTok için ABD’de yasak tehlikesi giderek yaklaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Pixel Tablet dock olmadan yeniden satışa sunulacak iTop PDF Pro – Ücretsiz VIP Hesap 2024 En İyi Sanal Makine Programları Galaxy A55 ile birlikte “kesintisiz güncellemeler” başlıyor Microsoft, Windows 11 Başlat menüsünde reklam testlerine başladı OpenAI, News Corp’a haberleri için 250 milyon dolar ödeyecek

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır