Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Twitch Prime Video Watch Party özelliğini sonlandırıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Twitch Prime Video Watch Party özelliğini sonlandırıyor
Twitch Prime Video Watch Party özelliğini sonlandırıyor

Pandemi dönemi karantinalarının favori etkinliklerinden birisi de çevrimiçi ortamda arkadaşlarla bir araya gelip aynı şeyleri izlemekti. Pandeminin geride kalmasıyla birlikte bu da mazinin tozlu sayfalarında kalan bir etkinlik hâline dönüştü. Bu nedenle Twitch de Prime Video entegrasyonuyla sunduğu Watch Party özelliğini sonlandırıyor.

Bu noktada Twitch’in de Amazon’un çatısı altında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yayın platformundan verilen bilgiye göre, bu özelliğin fişi 2 Nisan itibarıyla çekilecek. Twitch bu özelliği 2019’da kapalı bir beta süreci kapsamında test etmeye başlamış ve 2020’de pandeminin başlamasından kısa bir süre sonra ABD’de tüm yayıncıların erişimine açmıştı.

İzleme partileri, o dönemde insanların sosyal bağlarını korumasına yardımcı olmuştu. Özellikle pandemi dönemini evde tek başına geçirenler için izleme partileri ciddi bir psikolojik destek sağlamıştı. Ancak artık pandemi döneminin bitmesiyle birlikte bu tarz özelliklere olan ihtiyaç da ortadan kalktı.

Twitch kaynaklarını Prime Video Watch Party yerine başka özelliklere aktarmayı seçti

Twitch’in duyurusunda, özelliğin platformundaki kullanımının “yıllar geçtikçe azaldığı” belirtildi. Şirket bu özelliği yeniden dikkat çekici hâle getirmenin yollarını aramak yerine kaynaklarını başka özelliklere aktarmaya karar verdi.

Twitch Prime Video Watch Party özelliğini sonlandırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Pixel 8a sızıntısı büyük ekran çerçevesini gösteriyor OLED iPad Pro M4 işlemciyle yapay zekaya odaklanacak Huawei Watch Fit 3 satışta, Türkiye fiyatı ve özellikleri burada Bergen Samsung Galaxy S25 için daha büyük ekran iddiası TCL 50 Serisi; 5G, NXTVISION Ekran gibi özelliklerle geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır