Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

X engelleme tuşunun işleyişini değiştiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » X engelleme tuşunun işleyişini değiştiriyor
X engelleme tuşunun işleyişini değiştiriyor

X’in sahibi Elon Musk, platformdaki engelleme özelliğinden pek hoşnut olmadığını daha önce açıkça dile getirmişti. X engelleme özelliğinin işleyişinde değişikliğe giderken, Musk’ın bu özellikten tamamen kurtulma isteğine şimdilik yanıt vermiyor.

Bunun yerine platformda engelleme ekseninde bir yanıt görünürlüğü değişikliğine gidiliyor. Dah önce kullanıcılar X’te birisini engelleseler bile o hesabın gönderilerini yanıtlamaya devam edebiliyordu. Engellenen kişi de kendisini engelleyen kişinin gönderileriyle girdiği etkileşimden haberdar olamıyordu.

Yeni değişiklikle bu özellik geri alınıyor. Artık kullanıcılar gönderen kişi kendilerini engellemiş olsa bile kendilerine gelen tüm yanıtları görebilecek. X’in mühendislik ekibinin hesabından yapılan paylaşımda, engelleme özelliğinin X’in herkese açık bir kent meydanı olma yapısına uygun hâle getirildiği belirtildi.

Gönderi ayrıca hizmette en yaygın kullanılan güvenlik özelliklerinden biri olan engellemeye daha fazla değişiklik gelebileceğinin de sinyalini veriyor. Paylaşımda “Amacımız, gönderilerin herkese açık görünürlüğünü korurken kullanıcıların deneyimlerini kontrol etmelerine olanak sağlamaktır” ifadesi de yer alıyor. Bu açıklama, Musk’ın direkt mesajlar dışında engellemenin “gereksiz” olduğunu belirten yorumlarıyla örtüşüyor gibi görünüyor.

X daha büyük bir değişikliğin yolunu mu yapıyor?

Şimdilik engellemedeki değişiklikler o kadar da ciddi değil. Aslında, platformda insanların kendileri hakkında söylediklerinin daha fazla görünür olmasını isteyen bazı kullanıcılar tarafından bile memnuniyetle karşılanabilirler. Ancak X’in daha önce engellenen içeriğin görünürlüğünü değiştirmeye başlaması, gelecekte daha önemli değişikliklerin de işareti olabilir.

X engelleme tuşunun işleyişini değiştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni yapay zekâ özellikleri tanıtıldı Elon Musk, gönderilerinin X platformuna mali zarar verdiğini kabul etti YouTube web için yeni arayüz Premium kullanıcılarına test için açık Telegram WhatsApp’a karşı bir cephe daha açıyor Microsoft geçiş anahtarları ile kullanıcı girişi dönemine başladı Xbox Series X için disksiz versiyon yolda

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır