Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek

Ana Sayfa » Teknoloji » X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek
X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek

X Premium aboneleri, bu aboneliğin getirilerinden biri olan onaylanmış hesap işaretini yani mavi tiki saklama imkanına sahipti. Ancak şirket tarafından Premium abonelerine gönderilen bir bildirim, bu hakkın geri alındığını gösteriyor.

X mavi tiki saklama seçeneğini geçtiğimiz yaz kullanıcılarına sunmuştu. Şirketin şimdi neden geri adım attığı ise belirsizliğini koruyor. X tarafından gönderilen bildirim, mavi tik zorunluluğunun yakında hayata geçeceğini gösteriyor.

Bir zamanlar statü sembolü olan mavi tik, X’in Elon Musk’ın sahipliğiyle birlikte ücret karşılığında hesap doğrulama sistemine geçmesinin ardından cazibesini kaybetmişti. Artık mavi tik işareti çoğunlukla o kişinin Premium abonesi olduğunu gösteriyor. Dolandırıcılar ve taklitçiler tarafından kullanılan bu yeni sistem nedeniyle bazı mavi tikli hesaplara yönelik kitlesel engelleme hareketleri başlatılmıştı.

X Premium aboneleri dışında hangi hesaplarda mavi tik var?

X zaman içinde 1 milyondan fazla takipçisi olan hesaplara mavi tik vermiş ve böylelikle ünlü isimlerin hesaplarını da onaylı hâle getirmişti. Söz konusu yaklaşım çerçevesinde hayatını kaybeden bazı ünlü isimlerin hesaplarına da mavi tik eklenmişti.

X geçtiğimiz hafta belli sayıda Premium takipçisi olan hesaplara da ücretsiz olarak mavi tik dağıtımına başlamıştı. Bu hamlenin duyurusu daha önce Elon Musk tarafından yapılsa da, bazı kullanıcılarda şaşkınlık yaratmıştı. Mavi tik gizleme imkanının kaldırılması, dikkat çekmek istemeyen Premium ve Premium Plus abonelerini rahatsız edecek bir gelişme olarak tanımlanabilir.

X Premium aboneleri mavi tiklerini gizleyemeyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S24 FE yılın sonlarında tanıtılabilir Kobo ilk renkli e-okuyucularını satışa sunuyor IObit Smart Defrag PRO 9.4 Key – Ücretsiz Lisans 2024 Activision oyuncuların giriş bilgilerini çalan zararlı yazılımı inceliyor Realme GT 6T Snapdragon 7+ Gen 3 işlemciyle gelecek 2026’da OLED ekranlı iPad Mini Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır