Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

YouTube Music için yeni şarkı arama özelliği yolda

Ana Sayfa » Teknoloji » YouTube Music için yeni şarkı arama özelliği yolda
YouTube Music için yeni şarkı arama özelliği yolda

YouTube Music kullanıcıları yakında şarkı ararken yeni bir özellikten faydalanabilecek gibi görünüyor. Söz konusu özellik ana YouTube uygulamasına aylar önce eklenmişti.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından yapılan paylaşıma göre, YouTube Music’in iOS uygulamasında sesle arama ikonunun yanında yeni bir şarkı arama ikonu bulunuyor. Bu ikona dokunulduğunda şarkı çalarak ya da mırıldanarak arama yapmak mümkün oluyor.

Söz konusu özelliğin kulağa oldukça tanıdık gelmesi şaşırtıcı değil. Mırıldanarak şarkı arama özelliği, Google’ın Arama uygulamasında uzun süredir mevcut. Buna ek olarak, Pixel serisi telefonlarda da yakınlarda çalan şarkılar “Şimdi Çalıyor” özelliğiyle tespit edilebiliyor. Android telefonlarda ise Google Asistan üzerinden çalan şarkıların ismi mırıldanma ya da söyleme yoluyla öğrenilebiliyor.

youtube music

Google yeni YouTube Music özelliğini sınırlı ölçekte test ediyor

Bunun bir müzik uygulaması için son derece faydalı bir özellik olduğu söylenebilir. Ancak henüz YouTube Music’in iOS ve Android sürümlerinde bu özellikle karşılaşan kullanıcıların sayısı oldukça az. Bu da Google’ın şimdilik sınırlı ölçekte bir test yürüttüğünü düşündürüyor.

YouTube Music için yeni şarkı arama özelliği yolda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Pixel 8a için hazırlanan tanıtım materyalleri sızdırıldı Samsung Galaxy Watch için sağlık odaklı yeni aile paylaşımı yolda Apple 2024 ikinci çeyrek finans sonuçları geldi MSI Claw, Intel işlemcili yeni oyun devi Türkiye’de satışa sunuldu Elon Musk OpenAI davasından vazgeçti Wear OS 5 akıllı saatlerde pil performansını üçe katlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Eski Kafa Herkes Burada - Tüm Hakları Saklıdır